Bonyour Apple - co należy o nim wiedzieć?

Bonyour Apple – co należy o nim wiedzieć?

Bonyour Apple – co należy o nim wiedzieć? Bonyour stworzony został przez firmę Apple. Jest to narzędzie konfiguracji sieci z konfiguracją zerową. Pozwala wszystkim użytkowników odkrywać urządzenia oraz komputery w sieci IP bez skomplikowanej konfiguracji wstępnej. Programiści także dodali wtyczkę IE oraz kreator instalacji drukarki. Funkcje te mogą być także używane przez innych użytkowników w sieci bez konfiguracji serwerów DNS czy też adresów IP. Należy się przyjrzeć szczegółowo temu programowi.

Co to za program?

Bonjour wydany został w roku 2002 jako narzędzie, które ludziom pomaga podłączyć komputery do już istniejącej sieci. Pozwala wszystkim użytkownikom znaleźć automatycznie inne komputery czy też serwery bez konfiguracji wcześniejszej.  Poza tym, jeśli nie mamy sieci działającej, to narzędzi pomoże nam utworzyć nową. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy zamierzają podłączyć wiele komputerów z systemem Windows w domowej sieci. W przypadku komercyjnych zastosowań lepiej jest zwrócić uwagę na nowsze oprogramowanie płatne. Program jest nieaktualny, ale można go nadal użyć do utworzenia sieci. Przy pomocy tegoż narzędzia utworzyć można wyjątkowi sieciowej zapory za darmo, co obejmie z pewnością wykrytych komputerów. Program działa zarówno w systemie Windows XP, jak i także wszystkich nowszych.

Sam rozwój technologii BYOD na Windows 10 bezpośrednio doprowadzić do rozprzestrzeniania urządzeń inteligentnych w komercyjnym środowisku. Wiele firm, jak i także instytucji, które jakieś pięć lat temu nie posiadało w ogóle produktów Apple, lub też w najlepszym przypadku kilku komputerów MC do użytku specjalistycznego, obecnie używa Aipadów czy też iPhone’ów jako urządzeń “standardowych” z setkami, tysiącami czy też nawet dziesiątkami tysięcy gadżetów aktywnych w sieci. Dzięki takim innowacjom pracownicy się stali znacznie bardziej produktywni oraz mobilni. W przeciwieństwie do innych gadżetów, produkty Apple się łączą oraz uzyskują dostęp do siebie przy wykorzystaniu mechanizmu. Czym jest Bonjour na komputerze? W tym wypadku jest to protokół “konfiguracji zerowej sieci”, który obsługuje mDNS. Jest on używany przez Apple do automatycznego oraz także łatwej wykrywania komputerów oraz usług w sieciach IP. Bonjour używa protokołów standardowych IP, które im pozwalają wykrywać się nawzajem automatycznie bez konieczności wprowadzenia adresów IP czy też konfiguracji serwerów DNS.

Czy potrzebujesz programu Bonjour?

Bonyour Apple - co należy o nim wiedzieć?
Bonyour Apple – co należy o nim wiedzieć?

Oczywiście nie wszyscy potrzebują tego problemu. Nie jest to program niezbędny. W związku z tym nie musimy od razu kontaktować z serwisem Apple. Tak naprawdę serwis Apple nie jest nam potrzebny do instalacji tego programu. Śmiało możemy to zrobić samodzielnie. Co więcej, serwis Apple nie jest także konieczny do usunięcia tegoż programu. Przejdźmy jednak do tego kiedy tego rodzaju oprogramowanie jest nam potrzebne? Na pewno będzie obowiązkowe, gdy używamy usługi bądź gadżetu, która tego po prostu wymaga. Tak zwana deinstalacja może nam wyłączyć sieciowe połączenie pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami. Bonjour jest oprogramowaniem standardowym oraz jest często instalowany z oprogramowaniem sieciowej drukarki.

Do czego program ten służy? Bonjour zaprojektowany został do konfigurowania automatycznego sieci bez żadnego wysiłku ze strony użytkownika. Według Apple tenże produkty jest używany chociażby przez iTunes do udostępniania muzycznych bibliotek pomiędzy komputerami. Stosowany jest także do pracy z Apple TV czy też do łączenia się z AirPort Express. Program również się integruje z przeglądarką Safari, aby wyszukiwać internetowe interfejsy. Według magazynu PC Magazine większość drukarek dostępnych na rynku używa programu tego do konfiguracji sieci, aby się identyfikować oraz także współdziałać z komputerami w lokalnej sieci. Termin Zeroconf opisuje protokół, który nam pozwala na konfigurowanie automatyczne sieciowych urządzeń. Eliminuje on potrzebę interwencji człowieka w otoczeniu. Co więcej Zeroconf umożliwia nam podłączenie do sieci oraz staje się natychmiast dostępny w zasadzie dla wszystkich innych urządzeń podłączonych. Od razu musimy zaznaczyć, że Zeroconf nie automatyzuje w pełni konfigurację sieci. Użytkownik sieci nadal musi mieć skonfigurowane ręcznie wszelkie zaawansowane ustawienia, tak jak ustawienia Wi-Fi, udostępnianie plików czy też ustawienia zabezpieczeń. Jeśli mamy z tym problem warto się pokusić o pomoc serwisu Apple.

Jak pobrać oraz zainstalować ten program?

Niekonieczne do tego jest nam potrzebny serwis Apple. Możemy bowiem pobrać program tej ze strony oficjalnej programisty, a więc Apple. Po pobraniu należy uruchomić instalacyjny plik. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji. Tenże proces zajmie sporo czasu oraz nie będzie nawet trudny dla użytkownika początkującego PC. Usunięcie narzędzia z danego urządzenia od razu spowoduje, że aplikacje, które korzystają z funkcji programu przestaną poprawnie działać. Ale jeśli nie mamy niczego wspólnego z dostępem do domu, aplikacją zdalną bądź synchronizacją z Apple TY, możemy program usuną. Na pewno ze wszystkim sobie poradzimy perfekcyjnie.