Czy posiłki mogą pomóc w odchudzaniu?

Czy posiłki mogą pomóc w odchudzaniu?

Czy posiłki mogą pomóc w odchudzaniu? Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju gotowe zestawy dietetycznych posiłków. Wiele osób próbowało tego typu usług. Zbilansowane posiłki przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, które pomogą Ci schudnąć lub przełamać złe nawyki.

Dieta Szczecina też jest bardzo wygodna. Dzięki temu nie musimy martwić się o zakupy, czytanie etykiet produktów, czy naukę o żywieniu. Wszystko kładziemy na jednej tacy. To jest dosłownie. Jednak wybór odpowiedniego posiłku nie jest łatwy. Tym bardziej, jeśli chcemy uzyskać dzięki temu konkretny efekt. Czego szukasz? Czy diety pudełkowe naprawdę pomagają w utracie wagi? Jak wybrać odpowiednią firmę?

Plany posiłków — wartość kaloryczna posiłków

Czy posiłki mogą pomóc w odchudzaniu?
Czy posiłki mogą pomóc w odchudzaniu?

Jeśli chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest kaloryczność posiłków. Tutaj możemy popełnić pierwszy błąd, wybierając żywność, która jest zbyt niskokaloryczna. Nie ma sensu wybierać diety 1000 czy 1200 kalorii. Dla przeciętnej osoby, która pracuje lub uprawia sport, to nie wystarczy. Trzymanie się takiej diety jest bardzo trudne. Po zakończeniu takiej diety efekt jojo jest pewny.
Większość firm oferuje bezpłatną konsultację z dietetykiem. Powinniśmy go użyć. Profesjonalny dietetyk pomoże nam dobrać najlepszą dietę do naszego stylu życia. Ale jeśli dietetyk pracujący dla firmy podpowiada nam, że warto wybrać dietę 1000 kalorii, to powinniśmy trzymać się z daleka od tej informacji, bo żaden szanujący się dietetyk nie przyzna, że ​​dieta głodowa jest dla kogoś odpowiednia, zwłaszcza od średnio- kobiety w wieku średnio dziennie powinny spożywać 2200 kcal, dla mężczyzn 2900 kcal (biorąc pod uwagę osoby aktywne fizycznie). Bardzo niskokaloryczne posiłki spowalniają nasz metabolizm, co może poważnie utrudnić odchudzanie. Zamiast chudnąć, cały czas czujemy się słabi i zmęczeni.

Dieta – rodzaje

Mamy różne zasady dotyczące jedzenia, alergii lub po prostu produktów, które nam się nie podobają. Większość firm oferujących catering posiłków jest dość elastyczna pod względem wielu opcji, w tym tych, które nie jedzą mięsa, nie tolerują laktozy lub są uczulone na różne składniki żywności. Pozwala nam to dobrać lepszą dietę do naszych potrzeb. Powinniśmy być świadomi tej różnorodności, ponieważ czasami zdarza się, że ktoś zmęczony poszukiwaniem kupi najlepsze standardowe posiłki. Jest to błąd. Warto poświęcić czas na znalezienie tego, co jest dla Ciebie najlepsze. Nie ograniczajmy się. W końcu to nasze pieniądze. Powinny być w usłudze, która robi dokładnie to, czego oczekujemy.

Catering żywieniowy – wybór firmy

Przed wyborem konkretnej firmy należy sprawdzić opinie na jej temat. Internet jest ważnym źródłem wiedzy. Możemy szukać portali poświęconych ocenie różnych firm, forów internetowych czy grup na Facebooku, które skupiają osoby zainteresowane tematyką żywności i napojów. Szybka popularność gastronomii doprowadziła do powstania kilku portali zbierających informacje i opinie o różnych firmach. Możemy na nie spojrzeć. Jednocześnie tego typu portale mają dobre wyszukiwarki i bez problemu możemy znaleźć to, co nas interesuje. Wystarczy wpisać miasto, rodzaj posiłku, wartość kaloryczną lub inne szczegóły. Otrzymamy listę firm spełniających nasze kryteria oraz szacunkowy koszt posiłku. Jeśli chcemy skorzystać z firmy, której serwis oferuje posiłki testowe (czasem za darmo), powinniśmy skorzystać z tej możliwości. Pomoże nam to ocenić.

Catering z posiłkami – styl życia

Wybory żywieniowe muszą odpowiadać nie tylko naszym preferencjom żywieniowym, ale także naszemu stylowi życia. Na przykład, jeśli dana osoba mieszka z partnerem, być może najlepszą opcją jest zapewnienie posiłków dla dwojga (często wiąże się to z niższymi cenami za posiłek). Jeśli ktoś zamawia posiłek, a jego partner gotuje normalnie, możemy bardzo szybko zacząć podjadać. Nie chodzi o to, że jesteśmy głodni, ale o to, że ciągną nas stare nawyki. W przypadku cateringu nie mieliśmy możliwości zjedzenia tego, co chcieliśmy, tylko to, co było w pudełku.
Liczba zamówionych posiłków może być problemem. Zazwyczaj zamawianych jest pięć posiłków, ale przebrnięcie przez nie wymaga sporo organizacji, zwłaszcza jeśli dużo pracujemy. Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie posiłków i zamówienie określonej ilości na kilka dni. Sprawdzamy, czy ilość posiłków jest dla nas odpowiednia i czy nie ma ich za dużo. Wystarczy pięć zdrowych posiłków. Nie wierzmy, że dotyczy to wszystkich.