Jak przerobić ubrania na ciążowe?

Jak przerobić ubrania na ciążowe?

Jak przerobić ubrania na ciążowe? Ubrania ciążowe są bardzo praktyczne, ale niestety bywają drogie. Kiedy przychodzi potrzeba by wymienić garderobę, koszt może okazać się zbyt duży. Na szczęście nie zawsze jest to niezbędne – można bowiem przerobić zwykłe ubrania na ciążowe.

Jak przerobić ubrania na ciążowe?

Istnieje nieskończona lista pomysłów na to, jak przerobić ubrania, które nosimy przed ciążą tak, by pasowały również gdy brzuch zaczyna się powiększać. Najważniejsze co musimy wiedzieć to to, że większość z nich można wykonać z pomocą tego, co mamy w domu. Wystarczy dodać kilka akcesoriów do naszych codziennych ubrań, by zmienić je w ubrania ciążowe.

Jak poszerzyć spodnie?

Jedną z rzeczy, z których wyrastamy najwcześniej wraz z poszerzającym się brzuchem są właśnie spodnie. Na szczęście bardzo łatwo je poszerzyć. Choć niektóre metody wymagają drobnych zakupów, do innych będziemy potrzebować tylko tego, co mamy w domu.

Przy pomocy gumki do włosów

Choć spodnie rozpinane wydają się straconą sprawą, nic bardziej mylnego! W Internecie możemy zakupić specjalne gumki, które do tego służą, ale w rzeczywistości dużo taniej będzie użyć zwykłej gumki do włosów. Warto zwrócić uwagę, by była to gumka wykonana z jednego kawałka materiału – takie są bardziej wytrzymałe i nie pękają. Wystarczy przepleść gumkę przez guzik, następnie przez dziurkę i znów przez guzik. Utworzona pętla poszerzy spodnie. Jeśli obawiamy się, że gumka nie wytrzyma, możemy użyć dwóch. Co ważne, tak przerobione spodnie należy przykryć długą bluzką lub tuniką, w przeciwnym razie rozpięty guzik oraz rozporek będą widoczne dla postronnych obserwatorów.

Przy pomocy ciasnego swetra

Innym sposobem na przytrzymanie rozpiętych spodni jest szeroki elastyczny pas nakładany na brzuch i biodra. I tutaj ponownie – możemy dokonać zakupu profesjonalnego pasa… Ale nie ma takiej konieczności. W rzeczywistości możemy wykorzystać elastyczny, obcisły golf, sweter lub bluzkę. Szczególnie warto rekoncyliować w ten sposób zużyte już ubrania, których deseń jest na tyle ciekawy lub po prostu ładny, że trudno nam się z nimi rozstać. Wystarczy wyciąć z nich pas szerokości naszej talii i ewentualnie przeszyć odcięty fragment, by uniknąć prucia nitek. Taki pas będzie przytrzymywał rozpięte spodnie, ale także pomoże podtrzymać brzuch, czyniąc noszenie go bardziej komfortowym.

Za pomocą wszywek

Kolejna metoda wymaga szycia, ale nie potrzebujemy do niej maszyny – spokojnie poradzimy sobie szyjąc ręcznie. Polega ona na wszyciu elastycznej tkaniny w boki spodni. W tym celu musimy rozpruć oryginalny szew na wysokości brzucha i bioder p[o obu stronach. Kolejnym krokiem jest wszycie trójkątów wyciętych z elastycznej tkaniny. Ponownie – możemy zutylizować w ten sposób zniszczone ubrania. Nie musi to być ubranie w neutralnym kolorze. Równie dobrze możemy w ten sposób wzbogacić stare spodnie o ciekawy, wyraźny deseń.

Jak przerobić bluzki?

Bluzki są kolejnym elementem, który szybko zaczyna przysparzać kłopotów. Rosnący brzuch sprawia, że krótkie bluzki szybko stają się za krótkie. Choć eksponowanie brzucha latem może być wygodne, to w chłodniejsze dni może być nam po prostu za zimno. Często także nie czujemy się komfortowo czując, że bluzka z tyłu jest dłuższa niż z przodu. Co więcej – niektóre ubrania mają nieprzyjemny zwyczaj rolowania się na zaokrąglonym brzuszku.

Przy pomocy gumki elastycznej

Jeśli mamy bluzkę oversizową, z którą bez żalu pożegnamy się po ciąży, to dobry moment, by odsłużyła swoją wartę. Wystarczy, że wszyjemy w jej przednią krawędź gumkę elastyczną, pamiętając o tym, by nieco zmarszczyć materiał. W ten sposób bardzo łatwo wyprodukujemy modną ciążową bluzkę. Taki krój nie tylko subtelnie eksponuje ładnie zaokrąglony ciążowy brzuch, ale i zapobiega podwijaniu się i przesuwaniu ubrania.

Przy pomocy dodatkowego materiału

Po raz kolejny mamy tu okazję, by tchnąć nowe życie w stare ubrania – szczególnie takie, których materiał i deseń lubimy, ale które nie nadają się do noszenia ze względu na drobne dziury, przetarcia, czy plamy. Z nienaruszonych części materiału możemy wyciąć pas, którym przedłużymy bluzki, które na nasz brzuch są już po prostu za krótkie. Warto zwrócić uwagę, by materiały pasowały do siebie kolorystycznie. Stosując szczególnie modne połączenia deseniów i kolorów stworzymy unikatowy ciuch.

Jak przerobić sukienki?

Jak przerobić ubrania na ciążowe?
Jak przerobić ubrania na ciążowe?

Sprawa z sukienkami wydaje się prosta – wszak raczej nie zabraknie w nich materiału, rzadko też trzeba je poszerzać, o ile nie mówimy o wyjątkowo obcisłych krojach. Jednak nawet z luźnymi sukienkami i tunikami możemy mieć pewien problem. Otóż rosnący brzuch sprawia, że na przedniej części naszego ciała powstaje bezkształtny namiot chowający pod swoją płachtą piersi, brzuch, a w końcu całą sylwetkę. Jeśli nam to odpowiada – to super. Jeśli nie – to też znajdą się na to sposoby. Najłatwiejszym z nich jest przewiązanie sukienki paskiem lub sznurem. Takie akcesoria umieszczamy między biustem a brzuchem, w ten sposób przywracając sylwetce jej naturalny kształt.

W zależności od długości sukienki możemy pomyśleć też o wszyciu kawałka gumki elastycznej pod brzuchem, lub po prostu spięciu jej od spodu agrafką lub biurowym klipsem, jeśli nie chcemy trwale przerabiać ubrania.