Jaki wybrać fotel podologiczny do pedicure?

Jaki wybrać fotel podologiczny do pedicure?

Jaki wybrać fotel podologiczny do pedicure? Pacjent podczas wizyty w gabinecie podologicznym zwraca uwagę tak naprawdę na wszystko. Bez wątpienia najważniejsze są dla niego umiejętności i doświadczenie przeprowadzającego zabieg podologa, ale nie bez znaczenia jest również wyposażenie samego gabinetu. Jednym z elementów znajdujących się w takim miejscu, który w znacznym stopniu wpływa na zadowolenie z wykonanych usług, jest fotel podologiczny.

Wybór fotela podologicznego do pedicure wcale nie jest taki łatwy, jakby się mogło wydawać. W dużym stopniu zależy on od charakteru wykonywanych usług. Uwzględnić trzeba również wygodę siedzenia, ale także komfort pracy podologa. Na rynku znaleźć można różne modele foteli podologicznych o zróżnicowanych kształtach i kolorystyce. Z uwagi na szeroki wybór form i funkcji, ich ceny są mocno zróżnicowane. Jaki fotel do pedicure sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Fotel do pedicure – jaki powinien być?

Fotel podologiczny to podstawowy element wyposażenia każdego gabinetu, w którym świadczone są profesjonalne usługi podologiczne. Podczas poszczególnych zabiegów kluczowe jest zapewnienie pacjentowi profesjonalnej opieki, na której poziom w znaczącym stopniu wpływa właśnie fotel, dlatego wyborowi tego sprzętu powinno się poświęcić nieco więcej uwagi.
Nie ulega wątpliwości, że pacjentowi musi się wygodnie siedzieć, a po wizycie powinien czuć się maksymalnie zrelaksowany i odprężony. Jednak nie tylko to jest ważne. Niebagatelne znaczenie ma również stabilność, dzięki której możliwe będzie utrzymanie stóp w odpowiedniej pozycji, czyli zapewniającej dobrą widoczność oraz wygodną pracę.
Biorąc to wszystko pod uwagę, w gabinecie nie może znaleźć się zwykły fotel. Musi to być profesjonalny fotel do pedicure, który będzie fachowo zaprojektowany i wysoce funkcjonalny. Najlepiej, aby poszczególne jego elementy były w łatwy sposób regulowane i by posiadał dużą ilość funkcji, które przydadzą się podologowi podczas pracy.

Sprawdź także:

Jaki fotel do pedicure kupić?

Jaki wybrać fotel podologiczny do pedicure?
Jaki wybrać fotel podologiczny do pedicure?

Decydując się na zakup specjalistycznego fotela podologicznego, powinno się wziąć pod uwagę dostosowanie mebla do salonu oraz potrzeb klientów i wymagań pracowników. Przeciętny pacjent spędza w takim fotelu kilkanaście minut, czasem zabieg trwa nawet godzinę. Bez względu na charakter wykonywanych czynności, musi mieć możliwość przyjęcia maksymalnie wygodnej dla siebie pozycji, tak aby czuć się komfortowo. Jeśli takiej możliwości mieć nie będzie, nie dość, że może co rusz zmieniać sposób usadowienia, co w pewnym stopniu będzie utrudniać podologowi pracę, to jeszcze istnieje spore ryzyko, że negatywnie wpłynie to na ogólną jego ocenę zadowolenia z wizyty.

Doświadczony podolog zapytany o to, jak jednym słowem określiłby idealny fotel podologiczny, z pewnością powiedziałby: ergonomiczny. Ergonomiczny, czyli zapewniający możliwość płynnej regulacji poszczególnych elementów, pozwalający tym samym na przyjęcie dogodnej dla specjalisty pozycji podczas zabiegu.

Płynna regulacja – dlaczego jest taka ważna?

Regulacja fotela podologicznego powinna być płynna, a obsługa intuicyjna. Dostosowywanie wysokości mebla czy zmiana ustawienia podnóżków musi być łatwa i szybka, tak aby czynnościom tym nie trzeba było poświęcać zbytniej uwagi. Konieczność używania siły czy dodatkowych narzędzi w znaczącym stopniu utrudni pracę, w dodatku pochłonie sporo czasu.

Na szczęście w nowoczesnym fotelach do pedicure znajduje się elektryczny lub pneumatyczny system regulacji, co zdecydowanie ułatwia pracę. Dzięki sterowaniu przy pomocy pilota nożnego osoba przeprowadzająca zabieg może dostosować mebel do własnych i pacjenta preferencji dosłownie w mgnieniu oka. Podczas zmiany ustawienia fotela pacjent nie musi z niego schodzić, gdyż jego obecność w niczym nie przeszkadza. 

W dobrym fotelu podologicznym ruchome powinny być takie elementy jak oparcie, podnóżki i podłokietniki. Ponadto dobrze jest, aby mebel obracał się wokół własnej osi.

Wygląd – czy ma znaczenie?

Okazuje się, że tak – i to duże. Nie chodzi tutaj o kwestie wizualne, które, choć są istotne, to nie tak ważne jak to, czy tapicerka spełnia określone normy. Musi być bowiem wykonana z materiałów, których jakość potwierdzona została stosownym atestem i które zostały dopuszczone do produkcji urządzeń medycznych. 

Nie można też zapomnieć o tym, że fotel przyjdzie często dezynfekować i czyścić, dlatego tapicerka powinna być łatwa w pielęgnacji i odporna na szkodliwe działanie środków chemicznych. Ponadto powinna być trwała, tak aby przy intensywnej eksploatacji nie pojawiły się na niej nieestetyczne rysy ani zadrapania.

Certyfikaty – czy musi mieć?

Fotel do pedicure, który stanie w specjalistycznym gabinecie, musi posiadać odpowiednie certyfikaty będące potwierdzeniem jego jakości i bezpieczeństwa. Oprócz tego musi mieć gwarancję, tak aby w razie jakichkolwiek problemów można było z niej skorzystać. Jako sprzęt medyczny fotel podologiczny powinien być objęty gwarancją na 24 miesiące. Kontakt z obsługą techniczną powinien być łatwy, tak aby w razie konieczności wykonania okresowego przeglądu czy ewentualnej naprawy nie trzeba było zbyt długo czekać na usługę.

Fotel do pedicure marki Baehr – najczęstszy wybór właścicieli gabinetów

Na rynku są fotele produkowane przez różne firmy, ale to te od marki Baehr cieszą się największą popularnością. To dlatego, że łączą w sobie solidność i elegancki wygląd, czyli wszystko, czego oczekuje się od fotela do pedicure. Producent oferuje nam trzy różne modele foteli. Każdy z nich jest nieco inny, dlatego przed zakupem dobrze jest zapoznać się z ich dokładną specyfikacją. 

Jesteś zainteresowany zakupem fotela podologicznego do pedicure od firmy Baehr? Poniżej znajdziesz krótki opis każdego z widniejących w ofercie marki modelu.

Fotel podologiczny Baehr Penta

To podstawowy model, który, choć jest najtańszy, spełnia wszystkie wymagania względem idealnego fotela do pedicure. Obsługiwany jest przy pomocy nożnego pedału, umożliwia regulację wysokości siedziska oraz kąta jego nachylenia. Ręcznie ustawić można elementy takie jak oparcie, podłokietniki, zagłówek oraz podnóżki. Fotel Penta nie zajmuje dużo miejsca i posiada nośność aż do 220 kg. Dostępny jest w bogatej gamie kolorów.

Fotel podologiczny Baehr Omega

W odróżnieniu od modelu Penta fotel podologiczny Omega jest większy i bardziej zaawansowany. Oprócz posiadania identycznych walorów użytkowych, jak jego starszy brat, ma jeszcze opcję automatycznego powrotu do pozycji wyjściowej, a jego górna część obraca się o 360 stopni. W tym modelu oparcie jest sterowane elektrycznie, co w dużym stopniu ułatwia obsługę. Polecany do średniej wielkości gabinetów.

Fotel podologiczny Baehr Maxima

Ostatnią z propozycji marki Baehr jest fotel podologiczny Maxima. Na tle konkurencji wypada najlepiej. Wyposażony we wszystko, co powinien mieć idealny fotel. Ma trzy silniki do sterowania wysokości, nachylenia siedziska i oparcia. Można go rozkładać do pozycji leżącej oraz automatycznie przywracać do pozycji wyjściowej. Jest dość duży – jego siedzisko ma aż 78 cm szerokości, z kolei nośność wynosi aż 250 kg. 

Podsumowując, fotel do pedicure musi być przede wszystkim wygodny, zarówno z punktu widzenia pacjenta, jak i osoby wykonującej zabieg. Podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na możliwości takie jak regulacja zagłówka, wysokości czy podparcia nóg. Poszczególne funkcje fotela podologicznego do pedicure mają za zadanie ułatwić przeprowadzanie zabiegów, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy odpowiedzieć sobie na pytanie, z których z nich w swojej pracy będziesz rzeczywiście korzystać. 

W hurtowni podologicznej Kerpro znaleźć można mniej i bardziej zaawansowane fotele podologiczne do pedicure. Każdy z nich dostępny jest w wielu różnych kolorach, co umożliwia dobór takiego, który będzie pasować do wystroju gabinetu. Zainwestuj w dobry fotel, który zapewni komfort i wygodę Twoim pacjentom, a Tobie ułatwi pracę. Pamiętaj, że z założenia ma on służyć co najmniej kilka lat, dlatego jest to swego rodzaju inwestycja w przyszłość.