Kontenery morskie – zalety i wady wykorzystania ich w transporcie

Kontenery morskie – zalety i wady wykorzystania ich w transporcie. Prowadzimy własną firmę, która zajmuje się sprzedażą wybranych przez siebie rzeczy. Rozkręcamy ją, a jej obroty stale rosną – w końcu zaczynamy szukać sposobu, by zarobić więcej. Przenosimy naszą produkcję do kraju, w którym jest ona tańsza (na przykład do Chin) – jeśli oczywiście od tego nie zaczęliśmy.

Jako że zainteresowanie produktami nie przestaje rosnąć, musimy znaleźć sposób na to, aby ściągać je do kraju taniej, szybciej i w większych ilościach. Właśnie w tym momencie w grę wchodzą kontenery morskie https://kontenery-morskie.biz.pl/. Transport nimi, należy powiedzieć, ma swoje wady oraz zalety i zdecydowanie nie jest dla każdego. W tym artykule zastanowimy się, kto i dlaczego powinien się nim zainteresować.

Kontenery morskie transport – dla kogo?

Jeśli rozmawiamy o kontenerach morskich, transport nimi nie jest czymś przeznaczonym dla przeciętnego przedsiębiorcy – o tym musimy powiedzieć już na starcie. Również klienci indywidualni rzadko po niego sięgają – zdarza się to wyłącznie w sytuacjach, kiedy chcą sprowadzić coś o bardzo dużych gabarytach (najczęściej samochód) z bardzo odległego kraju (na przykład ze Stanów Zjednoczonych). Odbiorcami docelowymi kontenerów morskich są jednak przede wszystkim większe i mniejsze firmy, zwłaszcza te produkcyjne, albo też po prostu sprowadzające przedmioty z odległych miejsc świata. Tylko im się to opłaci, zwłaszcza przy przeliczeniu ilości możliwych do przetransportowania w ten sposób produktów oraz towarzyszących temu kosztów i porównaniu tego do kosztów koniecznych do poniesienia przy wysyłce każdego przedmiotu z osobna bardziej standardową drogą (naziemną czy lotniczą).

Zalety i wady tej formy transportu

Zalety transportu kontenerami morskimi, jak już wspomnieliśmy wcześniej, zostaną dostrzeżone przede wszystkim przez właścicieli większych firm, którzy każdego miesiąca czy kwartału muszą sprowadzać mnóstwo przedmiotów spoza granic kraju, w którym działają. Do zalet tych należy:

  • bardzo duża pojemność kontenerów – decydując się na transport za pośrednictwem kontenerów, zyskujemy dostęp do kontenera o określonej pojemności – zazwyczaj ogromnej; do nas należy już wypełnienie ją przedmiotami; plusem tego jest fakt, że możemy w nim umieścić wszystko – nie tylko to, co przewozimy dla naszej firmy, ale też przedmioty prywatne; częstą praktyką jest również wchodzenie we współpracę z innymi firmami i udostępnianie im części kontenerów, której nie używamy, do przewiezienia mniejszej ilości ich produktów;
  • bezpieczeństwo i terminowość transportu – rzeczy przewożone drogą morską otrzymamy zawsze na czas i choć nie można powiedzieć, że stanie to się szybko, niemal zawsze możemy liczyć na terminowość i dotarcie ich w miejsce docelowe zgodnie z planem; bezpieczeństwo w przypadku transportu morskiego stoi z kolei na zdecydowanie najwyższym poziomie;
  • jednorazowa opłata za cały transport – niezależnie od tego, iloma przedmiotami wypełnimy nasz kontener i jak ciężki on będzie, zapłacimy tylko raz – nie będziemy musieli dopłacać za nienormatywną wagę (nie ma limitów związanych właśnie z nią) czy zbyt dużą ilość produktów wewnątrz kontenera;
  • możliwość przewożenia rzeczy o niemal dowolnym gabarycie – kontener przeznaczony do transportu morskiego możemy wypełnić mnóstwem mniejszych rzeczy, które produkujemy w obcym kraju czy które nabyliśmy z zamiarem ich późniejszej sprzedaży, ale równie dobrze możemy w nim umieścić jedną rzecz, maszynę czy pojazd o ogromnej wadze i gabarycie. Właśnie dlatego z tej formy transportu korzystają również firmy budowlane, które sprowadzają ogromne maszyny właśnie budowlane z innych krajów – inną formą transportu byłoby to po prostu niemożliwe.

Naturalnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o kontenery morskie transport https://kontenery-morskie24.com.pl/ nimi to nie same zalety. Do jego głównych wad należy cena, za sprawą której odbije się od niego każdy, kto liczył na niewielki wydatek zbliżony do tego ponoszonego w przypadku standardowych usług kurierskich. Choć przewóz dóbr kontenerami morskimi jest zawsze terminowy (dociera zgodnie z harmonogramem), nie jest błyskawiczny – zajmuje znacznie dłuższy czas, niż w przypadku transportu drogowego czy lotniczego. Należy więc wziąć to pod uwagę przy planowaniu obsługi logistycznej we własnej firmie. Transport przy użyciu kontenerów morskich zmusza nas również do dodatkowych rozwiązań na terenie kraju – kontener dociera bowiem do portu i w naszej gestii jest dalsze przetransportowanie go w miejsce docelowe.

Podsumowanie

Jeżeli chodzi o kontenery morskie, transport nimi posiada swoje wady i zalety. Te pierwsze z pewnością dostrzegą osoby prywatne i ludzie prowadzący nieco mniejsze firmy, a nie mogący sobie pozwolić na większe inwestycje. Drugie z kolei odczują właściciele większych przedsiębiorstw handlowych, patrzący na wszystko w skali “makro”. Niezależnie jednak od tego, do której z tych grup należymy, kontenery morskie i transport nimi to rzeczy, którymi na pewno powinniśmy choć trochę się zainteresować. Nawet, jeśli ich praktyczne wykorzystanie to w naszym przypadku zaledwie melodia przyszłości.

 

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl