Krematoria dla zwierząt

Krematoria dla zwierząt

Krematoria dla zwierząt i wszystko, co powinieneś wiedzieć. Każdy z nas ma lub chce mieć w przyszłości zwierzaka. Jedni lubią psy, inni koty, chomiki czy jaszczurki. Bez względu na to, którego wybierzemy, w końcu – chcąc nie chcąc, zwykle po latach niezmiennej przyjaźni – nadejdzie czas, kiedy będziemy musieli pożegnać się z tym zwierzakiem.

Bez względu na bezpośrednią przyczynę jego śmierci, zawsze chcieliśmy pożegnać się z nimi w godny sposób w zamian za to, że przez lata stali u naszego boku. W tym wszystkim mogą nam pomóc krematoria dla zwierząt – miejsce, o którym nie wszyscy wiemy (zresztą jest to stosunkowo nowa rzecz), a które coraz częściej staje się ostatnim żyjącym zwierzęciem domowym, budzi (i nie tylko) naszą sympatię. W tym artykule postaramy się opisać wszystko, co jest z tym związane.

Krematorium dla zwierząt – do czego służy i jak je znaleźć?

Jak sama nazwa wskazuje, krematorium świadczy usługi dla zwierząt podobne do tych, które świadczy dla ludzi – z tą różnicą, że dotyczą one wyłącznie zwierząt. Po śmierci ich ciała umieszczane są w wielkim piecu i poddawane kremacji zbiorowo lub pojedynczo, w zależności od wybranego przez nas rodzaju usługi. W przypadku tych pierwszych nie będzie możliwości pozyskania prochów naszego pupila (np. w ozdobnej urnie możemy część prochów przechować w naszym domu lub mieszkaniu). Osobista kremacja, choć droższa, daje nam taką możliwość.

Krematoria dla zwierząt
Krematoria dla zwierząt

Czas trwania całego procesu zależy głównie od wielkości zwierzęcia – może to zająć 1,5 godziny, a nawet 4 godziny, po czym piekarnik ostygnie. Dopiero wtedy popioły są wyjmowane z pieca (w przypadku kremacji osobistej) i przekazywane rodzinie w specjalnym pojemniku medycznym. Proces kończy się również przekazaniem indywidualnego potwierdzenia kremacji – wszystko odbywa się więc nie tylko legalnie, ale i bezpiecznie.

Znalezienie krematorium dla zwierzęcia, mimo stosunkowo stałego wzrostu popularności takich miejsc, wciąż nie należy do najłatwiejszych – ale jeśli tylko chcemy, możemy to zrobić. W tym celu warto dotrzeć do niego w Internecie, gdyż to tam najczęściej i najchętniej się reklamuje. Warto też zapytać znajomych – chociaż zwykle nie lubimy o tym rozmawiać, czasami warto o tym porozmawiać. Szczególnie, że sprawi, że lepiej pogodzimy się ze śmiercią ukochanego zwierzaka.

Nasz zwierzak nie musi być sam podczas procesu kremacji – choć sam (jak już powiedzieliśmy) może zająć stosunkowo dużo czasu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dotarł na swoje miejsce i wziął udział przynajmniej w części ogólny proces.

Krematorium dla zwierząt – ile kosztuje jego obsługa?

Rozważając usługi oferowane przez krematorium dla zwierząt, z pewnością w pewnym momencie pojawi się jedno pytanie – ile tak naprawdę kosztują? Na cenę takich usług ma wpływ co najmniej kilka czynników, spośród których możemy wyróżnić następujące:

  • Waga i rozmiar zwierzęcia – oczywiście kremacja większego zwierzęcia (np. konia czy nawet dużego psa) będzie znacznie droższa niż mniejszego zwierzęcia;
  • Konkretny usługodawca – to konkretne krematorium jest faktycznie wycenione, a konkurencja na tym rynku jest stosunkowo niewielka, ale rośnie; Lepszy – możesz więc np. zainwestować w lepszą urnę na prochy swojego ukochanego pupila;
  • Usługi dodatkowe – Decydując się na kremację mamy również dostęp do usług dodatkowych – krematoria dostarczają wiążące zaświadczenia, wystawiają kopie lub umieszczają prochy zwierzęcia w urnie (zamiast standardowego pojemnika medycznego standardowo dostarczanego) – To także nasz wybór do dostarczenia ;
  • Rodzaj kremacji jaki wybieramy – kremację można wykonać indywidualnie lub grupowo, ale tylko w pierwszym przypadku mamy możliwość odbioru prochów naszych zwierząt, jednak w obu przypadkach możemy powołać się na certyfikaty potwierdzające wykonanie całego procesu i jego poprawności.

Wnioski

Jeżeli nasz pupil niestety opuścił nasz świat, ale jest dla nas niezwykle ważny i chcemy się z nim pożegnać tak, jak na to zasługuje, to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług krematoriów dla zwierząt http://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-zachodniopomorskie/, choć nie są one wszystkie tak powszechne i łatwe do zauważenia, a na pewno robią wszystko, czego można oczekiwać od takiego miejsca. Możemy być pewni, że stawiając na nich, nasze zwierzęta będą otoczone odpowiednią opieką i szacunkiem. Takie, jakie to zwierzę pokazywało nam przez całe życie.

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl
Cmentarz i krematorium dla zwierząt Na Leszkowie
Na Leszkowie 3
64-920 Piła
798598688
www.naleszkowie.pl