Kwiaty i rośliny sztuczne. Kiedy po nie sięgnąć?

Kwiaty i rośliny sztuczne. Kiedy po nie sięgnąć?

Kwiaty i rośliny sztuczne. Kiedy po nie sięgnąć? Choć żywe kwiaty nęcą swoim zapachem i podkreślają wartość estetyczną wielu uroczystości, to coraz więcej osób decyduje się w ich miejsce kupić sztuczne rośliny. Biorąc pod uwagę ich trwałość, walory wizualne oraz cenę nie ma się czemu dziwić. Podpowiadamy, w jaki sytuacjach zakup kwiatów i roślin sztucznych jest lepszym rozwiązaniem.

Dekoracja sali weselnej i samochodu

Ślub jest wyjątkowym dniem w życiu większości osób. Staramy się, by ceremonia oraz wesele zapadły nam w pamięć i były jednym z piękniejszych wspomnień. Dbamy o estetyczną oprawę wydarzenia, by wszystko w tym dniu było idealne, niepowtarzalne i sensualne. Kwiaty towarzyszą nam podczas dekoracji domu, samochodu, sali weselnej i kościoła. Najwięcej uwagi poświęcamy na dobranie wszystkich elementów na salę, bo to właśnie na niej przez wiele godzin zamierzamy się bawić. Kwiaty i rośliny sztuczne możemy postawić na stołach oraz ubierając pokrowce na krzesła. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest trwałość – powstałe bukiety nie więdną, są piękne i prezentują dokładnie takie odcienie, jakich pragniemy. Już po uroczystości nie musimy się martwić o to, że za kilka dni wszystkie kwiaty zwiędną i będą się już nadawać tylko do wyrzucenia. Sztuczne bukiety możemy zabrać do domu i stawiać je we flakonach przez wiele miesięcy, dopóki się nam nie znudzą. Podobnie wygląda sytuacja z samochodem, którym podjeżdżamy pod kościół oraz salę. Dekoracja sztucznymi kwiatami zdejmuje z nas stres, szczególnie w chłodniejsze dni. Nie musimy się bać, że kwiaty zwiędną.

Dla zapracowanych osób

Dla osób ceniących sobie elegancję oraz estetyczny wystrój mieszkania kwiaty i rośliny sztuczne mogą być najlepszym z możliwych rozwiązań. Jeśli jesteśmy zapracowani i często wyjeżdżamy na delegacje lub spędzamy w domu niewiele czasu, to kupowanie bukietów świeżych kwiatów i żywych roślin doniczkowych mija się z celem. Nie dość, że nie będziemy się długo cieszyć ich świeżym widokiem, to wciąż będziemy wracać do mieszkania, w których coś zwiędło lub uschło. Wygodnym i rozsądnym rozwiązaniem jest zakup wiązanek utworzonych ze sztucznych kwiatów, które będziemy mogli w każdej chwili postawić na stole i cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość utworzenia licznych konfiguracji. Jeśli jeden bukiet się nam znudzi, w każdej chwili możemy zastąpić go innym.

Dla osób, które cenią wygodę

Choć obecnie modne są wystroje wnętrz w stylu rustykalnym, industrialnym i minimalistycznym, to wciąż uwzględniamy w nich akcenty kolorystyczne, które niejednokrotnie pochodzą od roślin. Jak jednak wybrać właściwą, gdy zupełnie nie znamy się na uprawie i pielęgnacji roślin doniczkowych? A może cenimy sobie wygodę i nie chcemy wciąż pamiętać o przycinaniu, odżywianiu, podlewaniu…? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup kwiatów i roślin sztucznych. Warto wybrać się na giełdę i przeglądnąć ofertę konkretnych sprzedawców. Wiele ich propozycji do złudzenia przypomina swoim wyglądem żywe rośliny, więc nie będziemy musieli się martwić, że nasz wybór będzie źle komponował się z wystrojem naszego wnętrza. Połączymy wygodę z estetyką.

Na grób bliskiej osoby

Gdy odchodzi bliski nam człowiek, jesteśmy zrozpaczeni. Naszą miłość próbujemy przelać na jedyną formę opieki i pielęgnacji, która nam pozostała. Często wybieramy się na cmentarz i przystajemy przy grobie naszych ukochanych osób. Dbamy o nie, sprzątamy, kupujemy znicze, drobne ozdoby i flakony. I w takiej sytuacji chętniej sięgamy po kwiaty i rośliny sztuczne. Są odporne na działanie mrozów lub upałów, więc znacznie dłużej utrzymują estetyczny wygląd i mogą stać na płycie. Tutaj wybór mamy naprawdę ogromny. Możemy kupić subtelne wiązanki składające się z kilku kwiatów lub większe kompozycje, które stoją w koszu lub donicy.

Ozdoba do łazienki

Kwiaty i rośliny sztuczne. Kiedy po nie sięgnąć?
Kwiaty i rośliny sztuczne. Kiedy po nie sięgnąć?

Bardzo modnym rozwiązaniem ostatnich lat jest dekoracja łazienki akcentami inspirowanymi naturą. Właśnie dlatego w większości współcześnie urządzanych pomieszczeń znajdziemy kwiaty, które stoją na wannie, we wnęce, na szafce lub blacie przy umywalce. Niestety pojawia się problem w postaci pielęgnacji roślin. W wielu łazienkach nie ma w ogóle okien, więc przez większość dnia nie ma w nich światła. Dodatkowo panuje wysoka wilgotność oraz wyższa temperatura. Takie warunki dla wielu gatunków są niewłaściwe, przez co kwiaty nie rosną, gniją lub schną. Zamiast nich modne stają się kwiaty i rośliny sztuczne, które możemy postawić praktycznie w każdym miejscu, nie martwiąc się o podlewanie lub naświetlenie. Jedni decydują się na niewielkie kwiaty w doniczkach, drudzy na bukiety we flakonach, inni zaś, którzy dysponują znaczną przestrzenią kupują duże rośliny doniczkowe, które doskonale wyglądają w połączeniu z industrialnym wykończeniem pomieszczenia.

Kwiaty i rośliny sztuczne

W porównaniu z żywymi kwiatami ich sztuczne odpowiedniki są znacznie trwalsze. Obecnie możemy kupić wiele gatunków roślin, które aż do złudzenia przypominają swoje naturalne odpowiedniki, a są równie piękne i stanowią nieszablonową ozdobę pomieszczeń i ważnych uroczystości.