Naturalny peeling do twarzy

Naturalny peeling do twarzy

Naturalny peeling do twarzy – jak to zrobić? Każdy powinien regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, oczyszczać skórę, aby dokładnie usunąć z twarzy toksyny, brud, bakterie i martwy naskórek. Ale czy musisz iść do salonu kosmetycznego lub kupić profesjonalny makijaż, aby dokładnie oczyścić skórę? Nie ma nic gorszego niż to!

Możesz zrobić swój własny naturalny peeling do twarzy, korzystając z gotowych produktów. W tym artykule omówiliśmy najpopularniejsze naturalne peelingi do twarzy, które możesz wykonać w domu. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Dlaczego peeling twarzy jest ważny?

Regularne złuszczanie twarzy pozwala cieszyć się gładką i promienną cerą, uwalniając od zrogowaciałego naskórka. Ponadto złuszczanie wspomaga regenerację skóry i ułatwia lepsze wchłanianie składników odżywczych, takich jak różnego rodzaju kremy czy olejki. Naturalny peeling twarzy należy wykonać przed opalaniem, ponieważ pozwala cieszyć się równomierną opalenizną bez plam i przebarwień.

Warto jednak pamiętać, że peelingu nie należy wykonywać codziennie (nawet jeśli jest naturalny!), ponieważ może prowadzić do widocznego wysuszenia i podrażnienia skóry. Zaleca się peeling do 2 razy w tygodniu. Aby jednak cieszyć się zdrową skórą, warto pamiętać o stosowaniu odpowiednich kremów i tonizowaniu skóry twarzy.

Naturalny peeling kawowy

Najpopularniejszym naturalnym peelingiem do twarzy jest peeling kawowy. Peelingi na bazie kawy nie tylko świetnie pachną, ale również stymulują i dodają energii, ponieważ zawarta w nich kofeina w bardzo niewielkim stopniu przenika przez skórę do krwiobiegu. Jak zrobić naturalny peeling kawowy? Naturalny peeling kawowy nie może oczywiście zrobić kawy rozpuszczalnej. Aby przygotować taki peeling, użyj kawy mielonej lub fusów i dodaj olej lub ulubiony żel do twarzy. Jeśli chodzi o proporcje, konsystencja skórki powinna być papkowata. Podczas wykonywania tego peelingu należy unikać okolic oczu i ust.

Cukrowy peeling do twarzy

Peelingi na bazie cukru nie są tak popularne, jak wspomniane powyżej peelingi kawowe. Jest jednak mniej wymagający i dużo łatwiejszy do wykonania, ponieważ paczkę cukru możemy dostać nawet będąc w podróży służbowej lub na wakacjach za granicą. Dlatego jest idealnym wyborem na naturalny peeling dla osób ceniących oszczędność czasu. Ale z czym łączy się cukier? Jeśli mamy cerę suchą, najlepiej połączyć cukier i olej, ale jeśli mamy cerę tłustą lub normalną, można zastosować dobre mycie twarzy. Jednak dodanie oleju dodatkowo nawilży skórę i zmiękczy ją.

Naturalny peeling do twarzy z cynamonem

Ten rodzaj peelingu jest bardzo skuteczny w przypadku skóry suchej. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. Wymieszaj 4 łyżeczki cukru z 1/4 łyżeczki cynamonu. Powoli wlewaj oliwę, aby uzyskać gładką masę o płynnej konsystencji. Peeling ukoi i zmiękczy suchą skórę, a my poczujemy łagodny aromat cynamonu. Do omawianych rodzajów peelingów zaliczają się również aldehydy i kwasy cynamonowe, które są niezwykle antybakteryjne. To bardzo skuteczny domowy peeling do twarzy ze skłonnością do trądziku. Dzięki niemu cera zostanie rozjaśniona, a podrażnienia złagodzone. Pomaga także zwalczać bakterie. Ze względu na wymagający charakter skóry trądzikowej zalecamy najpierw dokładne przetestowanie skóry pod kątem peelingu. Jeśli skóra dobrze to akceptuje, nie ma przeciwwskazań do regularnego stosowania.

Naturalne peelingi do twarzy – co jeszcze warto wiedzieć?

Naturalny peeling do twarzy
Naturalny peeling do twarzy

Domowe peelingi są powszechne, ale nie każdy wie, że z pomocą naturalnych składników można również stworzyć peelingi o właściwościach zbliżonych do peelingów enzymatycznych wykonywanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jak więc zrobić taki peeling? Wystarczy użyć sody oczyszczonej, miodu i cytryny w proporcji 3:2:1. Ten peeling nie tylko pomaga odblokować pory i oczyszcza skórę, ale ma również właściwości antybakteryjne i ściągające. Jednak ważne jest, aby przed wykonaniem tego peelingu upewnić się, że nie podrażnia naszej skóry.

Naturalny peeling nie pasuje do profesjonalnego makijażu, ale ma wiele zalet. Po pierwsze, jest łatwy, tani i ekologiczny w wykonaniu, ponieważ nie używa się w nim granulatu z tworzywa sztucznego, co często ma miejsce w przypadku peelingów drogeryjnych. Dlatego warto regularnie stosować naturalny peeling do twarzy. Makijaż należy zmyć olejkiem lub płynem micelarnym przed naturalnym peelingiem. Peelingi do twarzy należy zmywać ciepłą wodą, ani gorącą, ani zimną.