Pianka neoprenowa jaką wybrać?

Pianka neoprenowa jaką wybrać?

Pianka neoprenowa jaką wybrać? Dzieci uwielbiają spędzać czas w wodzie, ale w niektórych regionach woda może być zbyt chłodna, aby pływać lub uprawiać sporty wodne przez dłuższy czas. Kombinezon dziecięcy pomaga izolować dziecko, zatrzymując cienką warstwę wody między ciałem a kombinezonem, która jest ogrzewana ciepłem ciała. Izolowany kombinezon zatrzymuje to ciepło wewnątrz.

Można również znaleźć lekkie kombinezony dziecięce, które nie będą zbytnio rozgrzewać użytkownika, ale będą chronić przed użądleniami meduz i ostrymi, skalistymi obszarami. Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów, takich jak rozmiar i to, czy dziecko potrzebuje pełnowymiarowego czy krótkiego kombinezonu. Ważne jest również, aby wybrać odpowiednią grubość, aby Twojemu małemu pływakowi nie było za gorąco ani za zimno.

Tym kieruj się przy wyborze

Pianka neoprenowa jaką wybrać?
Pianka neoprenowa jaką wybrać?

Dzieci w tym samym wieku mogą znacznie różnić się wzrostem i wagą, dlatego zalecamy przyjrzenie się wymiarom kombinezonu, a nie docelowej grupie wiekowej podanej przez producenta dla każdego rozmiaru. Grubość dziecięcego kombinezonu mokrego podawana jest w milimetrach (mm). Im grubszy kombinezon, tym większe właściwości izolacyjne, więc grubsze kombinezony są najlepsze na chłodniejsze wody, a cieńsze na cieplejsze warunki. Szwy płaskie są zazwyczaj spotykane w cieńszych dziecięcych kombinezonach mokrych. Płaskie szwy pomagają uniknąć otarć, ale te szwy przepuszczają wodę, co jest lepsze dla utrzymania chłodu niż dla utrzymania ciepła. Klejone szwy są klejone przed zszyciem, aby zwiększyć trwałość i utrzymać wodę na zewnątrz. Niektóre kombinezony dla dzieci mają również podklejone szwy lub szwy z płynem, aby zapobiec przedostawaniu się wody do środka. Przed zakupem kombinezonu dla dzieci należy upewnić się, że jest on dobrze dopasowany. Oczywiście, najlepszym sposobem na to jest przymierzenie go. Tylko widząc kombinezon na dziecku możesz stwierdzić, czy zapewni on maksymalną ochronę i pozwoli na odpowiednią ilość ruchów. Jeśli kupujesz online, sprawdź politykę zwrotów na wypadek, gdyby dopasowanie nie było właściwe. Kombinezon ma być przylegający, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie. Jeśli kombinezon jest zbyt luźny, woda będzie przez niego swobodnie przepływać, co sprawi, że straci on swoje właściwości izolacyjne.

Kombinezony dla dzieci – specjalne cechy

Dziecięce kombinezony mają zazwyczaj przednie zamki błyskawiczne lub tylne zamki błyskawiczne. Mokre kombinezony bez zamka błyskawicznego, takie jak te dla dorosłych, nie przyjęły się jeszcze w świecie dziecięcych kombinezonów. Podczas gdy przednie zamki błyskawiczne są łatwiejsze do samodzielnego zapinania i rozpinania przez dziecko, nie sięgają one tak daleko w dół kombinezonu, jak tylne zamki błyskawiczne. To sprawia, że kombinezony z przednim zamkiem błyskawicznym są trudniejsze do założenia. Niektóre kombinezony dla dzieci są wykonane z materiału, który skutecznie chroni przed promieniami UV. Stopień ochrony określany jest jako współczynnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Zalecamy kombinezony dziecięce o współczynniku równym lub wyższym niż 50.

Cenne rady

Wybierz kombinezon z minimalną ilością szwów. Mniej szwów to mniejsza szansa na otarcia. Dzieci mogą być bardzo niechętne do noszenia czegokolwiek, co jest nawet trochę niewygodne i mogą odmówić założenia kombinezonu, w którym szwy choć trochę ocierają lub drapią. Nie wydawaj dużo pieniędzy na kombinezon dla szybko rosnącego dziecka. Dziecięcy kombinezon będzie prawdopodobnie pasował na Twoje rosnące dziecko tylko przez jeden sezon. Jaka jest różnica między kombinezonami dla chłopców a kombinezonami dla dziewcząt? Do czasu osiągnięcia dojrzałości chłopcy i dziewczęta mają takie same typy ciała, więc naprawdę nie ma żadnej różnicy między kombinezonami dla chłopców i dziewcząt poza wyborem koloru. W rzeczywistości wiele kombinezonów dla dzieci jest oznaczonych jako unisex z tego powodu.

Czy kombinezon Twojego dziecka jest odpowiednio dopasowany?

Niestety, strój do pływania nie jest produktem, który można kupić duży, aby dziecko mogło na niego “wyrosnąć”. Kombinezon powinien być dobrze dopasowany, bez luźnych otworów na szyi, ramionach i kostkach. Zbyt duży kombinezon będzie “przepłukiwał” zimną wodę, przez co jego noszenie stanie się bezcelowe. Szczerze mówiąc, kombinezony są trudne do kupienia online, ponieważ rozmiary naprawdę się różnią. Jeśli szukasz czegoś nowego, najlepiej udać się do sklepu, aby mieć pewność, że dostaniesz odpowiedni rozmiar dla swojego dziecka. Niezależnie od tego, czy kupujesz kombinezony dla dzieci, czy dla dorosłych, najważniejszym elementem jest grubość kombinezonu, ponieważ to właśnie ona zapewnia ciepło w chłodnej wodzie. Jakość dziecięcego kombinezonu może być mniej ważna niż jakość kombinezonu dla dorosłych. Powodem jest to, że dziecko błyskawicznie rośnie, a kombinezon może trwać tylko sezon lub dwa, w przeciwieństwie wieloletniego użytkowania kombinezonów przez dorosłych. Dziecko może więc wyrosnąć z kombinezonu, zanim w pełni go wykorzysta. Średniej jakości dziecięcy kombinezon powinien być w porządku – oferując komfort i ochronę za rozsądną cenę. Często można ocenić jakość kombinezonu po tym, jak mocne są szwy. Im lepsza jakość kombinezonu, tym pewniejsze będą szwy.