Sardynia all inclusive

Sardynia all inclusive

Wakacje Sardynia all inclusive stanowią doskonałą alternatywę dla zatłoczonych kurortów czy popularnych destynacji urlopowych Polaków. Z drugiej strony, wybierając konkretną ofertę, zwróćmy uwagę na różnego rodzaju opcje all inclusive. Które pojawiają się najczęściej?

Podstawowe all inclusive na Sardynii – co to oznacza?

Każdy turysta mniej więcej wie, co oznacza zwrot all inclusive. Niemniej jednak, jak się okazuje, każdy z nas rozumie go nieco inaczej. Tymczasem wiele zależy od poszczególnej oferty hotelu, na którą się zdecydujemy. W praktyce podstawowe all inclusive to najczęściej 3 duże posiłki, przekąski oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Dania nie są porcjowane, a serwowane w formie szwedzkiego bufetu. Każdy może wybrać to, co chce i w ilościach, jakie będą dla niego odpowiednie.

Po przekąski możemy sięgać przez niemal cały czas, lecz dostępne są one głównie przy basenie bądź w wydzielonych do tego pomieszczeniach, a nie w restauracji głównej. Po napoje możemy sięgać bez ograniczeń, jednak limitem zwykle są godziny nocne. Otóż alkohol najczęściej hotele serwują do godziny 22. Wodę możemy pobierać z dystrybutorów, jednak na kawę czy herbatę będziemy musieli poczekać aż do śniadania. Tego typu podstawowe all inclusive najczęściej spotykamy na Sardynii. Nie ogranicza się ono jedynie do serwowania posiłków i napojów, bowiem w ramach oferty możemy też liczyć na regularne sprzątanie pokoi, wymianę pościeli bądź ręczników. Sardynia all inclusive w tym wydaniu to odpowiedź na potrzeby turystów, którzy chcą wypocząć, a jednocześnie nie przejmować się kwestią posiłków czy napojów. 

All inclusive soft/light, czyli oferta dla niewymagających

Sardynia all inclusive
Sardynia all inclusive

Sardynia all inclusive występuje w ofertach także w wersji soft bądź light. Co to oznacza? W praktyce mamy dostęp do trzech większych posiłków, przekąski natomiast serwowane są jedynie w wybranych godzinach. Możemy do woli korzystać z napojów alkoholowych i bezalkoholowych, jednak nie ze wszystkich ich rodzajów. Za niektóre będziemy musieli bowiem dopłacić.

Sardynia all inclusive soft nie przewiduje zwykle gruntownego sprzątania pokoi. Jeśli chcemy, aby panował w nich porządek, będziemy musieli dopłacić. Czasami hotele nie oferują też wymiany ręczników czy pościeli bez uiszczenia odpowiedniej opłaty. All inclusive light to wersja bez żadnych udogodnień, niemniej jednak zaletą tego rodzaju ofert jest cena. Często są one nawet o 30% tańsze, niż tradycyjne all inclusive na Sardynii. Wbrew pozorom all inclusive soft nie jest rzadkością, gdy wybieramy się na południe Włoch. Jest to idealnie rozwiązanie dla osób, które nie chcą całymi dniami przesiadywać nad basenem, wolą natomiast zwiedzać wyspę.

All inclusive ultra – oferta z wyższej półki

Przeciwieństwem all inclusive soft jest all inclusive ultra. Tego typu oferta jest naprawdę bogata i nie ogranicza się wyłącznie do posiłków czy napojów. Te bowiem dostępne są przez niemal całą dobę, w ilościach nieograniczonych. Często możemy również odwiedzać różnego typu restauracje a la carte bądź smakować różnego typu alkoholi importowanych. Niemniej jednak, all inclusive ultra to także dodatkowe usługi. Wśród nich najczęściej wymieniamy bezpłatne masaże, animacje dla dzieci czy mini przedszkola dla najmłodszych, które działają na terenie ośrodka.

All inclusive ultra to oferta dla bardzo wymagających gości, choć nie da się ukryć, że również dla tych, którzy dysponują dużym budżetem wakacyjnym. Są to bowiem jedne z najdroższych ofert – nierzadko za tydzień w hotelu trzeba zapłacić nawet 6000 zł od osoby. Co ciekawe, all inclusive ultra na Sardynii to rzadkość. Najczęściej bowiem za dodatkowe usługi będziemy musieli dopłacić. Wynika to z faktu, iż we Włoszech nie praktykuje się wakacji all inclusive, w przeciwieństwie do Hiszpanii, Grecji czy Bułgarii. Tam najczęściej występuje podstawowa wersja all inclusive, jeśli natomiast chcemy skorzystać z dodatkowych usług, to musimy liczyć się z ich wysoką ceną.

Jakie all inclusive na Sardynii wybrać?

Wybór konkretnej oferty all inclusive na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/ zależy w głównej mierze od budżetu, jakim dysponujemy. Osoby, które stawiają przede wszystkim na wypoczynek, mogą zdecydować się na wersję ultra. Choć jest ona rzadkością, niektóre hotele wciąż ją oferują. Jeżeli natomiast wystarczy nam podstawowa wersja all inclusive na Sardynii, to taką właśnie wybierzmy – zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a dodatkowo nie będziemy musieli przejmować się wyżywieniem czy napojami. W przypadku ograniczonego budżetu dobrym rozwiązaniem jest all inclusive na Sardynii w wersji soft.

Niektórzy twierdzą, że przypomina on nieco HB, jednak jest nieco bogatszy. Zawsze sprawdzajmy, co dokładnie zawiera konkretna oferta wakacyjna. Pamiętajmy, że charakterystyka all inclusive jest bardzo ogólna, a każdy hotel może przedstawić klientom własną ofertę, choć nazywają się one niemalże tak samo. Dzięki wnikliwemu analizowaniu ofert unikniemy nieporozumień czy konfliktów. Nie będziemy też musieli składać reklamacji po przyjeździe do kraju. 

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl