Awaryjne otwieranie samochodów

Awaryjne otwieranie samochodów

Awaryjne otwieranie samochodów – z pewnością kiedyś słyszałeś (lub słyszałaś) stereotypowe dowcipy o blondynkach, które zgubiły kluczyki i mają problem z dostaniem się do własnego samochodu. Choć temat może początkowo wydawać się absurdalny i niewiele znaczący, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Wiele osób już się przekonało, czym jest awaryjne otwieranie samochodów. Przedstawiamy kilka prawdziwych sytuacji, w których ta usługa okazała się niesamowicie przydatna, a wręcz niezbędna do dalszego normalnego funkcjonowania i korzystania z samochodu.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zgubić kluczyki do auta i mieć problem z dostaniem się do środka?

Wbrew pozorom, wiele osób w swoim życiu musiało kiedyś borykać się z tym problemem. Zdarza się, że w czasie ciekawej imprezy (oczywiście bezalkoholowej – pamiętajmy, aby nigdy nie chcieć wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu) zapominamy o całym świecie, a kluczyki od samochodu, które wcześniej spokojnie spoczywały w damskiej torebce, nagle zmieniają miejsce swojego położenia. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Rozwiązaniem tego nieciekawego problemu może być skorzystanie z takiej usługi jak awaryjne otwieranie samochodów. Trudno by było próbować mocować się z klamką od auta, która prędzej odpadnie od samochodu, niż pozwoli Ci bezpiecznie wejść do środka i zasiąść za kierownicę. Usługa nazywana awaryjnym otwieraniem samochodów jest dość podobna do tej wykonywanej przez ślusarza, gdy zamkniemy drzwi od domu na klucz i będziemy mieć problem z dostaniem się do środka. Dlaczego zatem nie tak łatwo spotkać dowcipy o ludziach gubiących klucze od domu lub chcących wymienić zamki od drzwi wejściowych, a żarty o ludziach niemogących dostać się do auta i muszących skorzystać z awaryjnego otwierania samochodów są na porządku dziennym?

Jakie inne sytuacje mogą być powodem korzystania z tego typu usługi?

Nie tak często zostawia się kluczyki w samochodzie, nie mogąc się dostać do środka, lub gubi się ten przyrząd pozwalający na otworzenie auta. Kierowcy korzystają z awaryjnego otwierania samochodów także i w innych sytuacjach. Jakich? Zdarza się, że zamek nie działa i mimo tego, że właściciel samochodu ma w ręce kluczyki, nie można dostać się do środka. Wybijanie szyby nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze, szyby montowane w samochodach często są dość drogie i konieczność ich wymiany wiązałaby się ze sporymi kosztami. Po drugie, wybicie szyby, aby dostać się do środka samochodu, spowodowałoby włączenie się alarmu. Po co narażać się na nieprzychylne spojrzenia przechodniów, myślących, że ktoś próbuje włamać się do stojącego na parkingu samochodu? Najprawdopodobniej żaden właściciel auta nie chciałby zostać wzięty za złodzieja swojego własnego samochodu. W jaki sposób zatem dostać się do środka auta, jeżeli nie chcesz wybijać szyby? Najprostszym i – w gruncie rzeczy – najbardziej korzystnym cenowo rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na skorzystanie z profesjonalnej usługi świadczonej przez najwyższej klasy specjalistów, jaką jest awaryjne otwieranie samochodów.

Jaki jest czas uzyskania pomocy?

Awaryjne otwieranie samochodów
Awaryjne otwieranie samochodów

Z pewnością każdy kierowca chciałby jak najszybciej mieć możliwość dostać się wreszcie do własnego auta. Zazwyczaj nieprzyjemne sytuacje występują masowo – gdy gubi się kluczyki, zatrzaskuje się je w środku samochodu lub gdy pojawia się problem z zamkiem, najczęściej kierowca się spieszy i chce jak najszybciej dostać się do jakiegoś innego miejsca. Z tego powodu osoby zajmujące się awaryjnym otwieraniem samochodów działają bardzo szybko i sprawnie. Najprawdopodobniej nikt nie chciałby przyglądać się godzinami, jak ślusarz próbuje naprawić zamek lub wymienić go na nowy, sprawnie działający. Zazwyczaj wystarczy wezwać profesjonalistów i osoby mające w swojej ofercie awaryjne otwieranie samochodów przyjadą pod wskazany adres po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. W skrajnych, niemożliwych do przewidzenia sytuacjach może się zdarzyć, że klient będzie musiał czekać trochę dłużej (na przykład około godziny lub dwóch), jednak specjaliści z pewnością zrobią wszystko, aby dostać się na miejsce w jak najkrótszym czasie i pomóc kierowcy chcącemu nareszcie dostać się do środka własnego samochodu. Warto pamiętać, że awaryjne otwieranie samochodów w większości firm jest usługą całodobową. Jest to bardzo przemyślane rozwiązanie, ponieważ zgubienie kluczyków lub zatrzaśnięcie auta może się zdarzyć właściwie o każdej porze dnia i nocy. Gdyby firmy profesjonalnie zajmujące się usługami ślusarskimi pracowały w z góry wyznaczonym przedziale czasowym, na przykład od godziny ósmej rano do szesnastej, klient miałby problem z dostaniem się do samochodu. Na szczęście jednak, całodobowa możliwość skorzystania z tej usługi sprawi, że kierowca szybko wsiądzie do własnego auta i będzie mógł odjechać z miejsca, które odtąd raczej nie będzie wzbudzać w kliencie pozytywnych skojarzeń. Nie działaj zatem na własną rękę (na przykład próbując wybić szybę w samochodzie lub dokonując jakiejś innej próby zdewastowania auta), tylko zadzwoń do profesjonalistów. Osoby zawodowo zajmujące się otwieraniem zamków, których z różnych powodów nie da się otworzyć kluczykiem, przyjadą pod wskazany adres w maksymalnie krótkim przedziale czasowym i już niedługo będziesz mógł (lub mogła) znowu usiąść w fotelu kierowcy, odjeżdżając w siną dal.