Jak wybudować plac zabaw?

Jak wybudować plac zabaw?

Jak wybudować plac zabaw? Planowanie placu zabaw to ważne zadanie i na pewno po drodze pojawi się wiele pytań. Niniejszy przewodnik pomoże odpowiedzieć na wiele z nich. Budowa placu zabaw wymaga zaangażowania całej społeczności. Zabawa zbliża ludzi, więc zacznij od zebrania lokalnych mieszkańców, organizacji i profesjonalistów, którzy pomogą zająć się różnymi aspektami budowy placu zabaw.

Następnie utwórz komitety dla każdej fazy projektu. Różnorodne doświadczenie pomoże Ci w realizacji projektu znacznie szybciej niż gdybyś próbował zrobić to wszystko sam. Przed przystąpieniem do projektowania, musisz zadać kilka ważnych pytań na temat korzystania z tworzonego placu zabaw. Ustal jasne cele, aby móc podjąć jak najlepsze decyzje. Oto kilka pytań do rozważenia – ile dzieci/ludzi będzie musiało korzystać z placu zabaw w jednym czasie? Jakie przedziały wiekowe będą użytkować plac zabaw? Przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym, nastolatki, dorośli, starsi dorośli, czy wszystkie z powyższych?

Pomysł na zagospodarowanie terenu

budowa parków trampolinZapytaj o opinie na temat pomysłów na plac zabaw. Słuchaj i obserwuj na istniejących placach zabaw – co dzieciom podoba się najbardziej? Jakie typy urządzeń są najbardziej popularne? Zorganizuj “dzień projektowy”. Zbierz grupę dzieci, które będą korzystały z placu zabaw, gdy zostanie on ukończony. Dzieci mogą pomóc w wyborze rodzajów aktywności które są potrzebne na placu zabaw, dając im poczucie własności projektu, co zmniejszy szansę, że dzieci będą dewastować lub sprzęt w przyszłości. Teren przeznaczony na plac zabaw powinien być wystarczająco duży zarówno na aktywne, jak i spokojne miejsca do zabawy, aby wszyscy byli zainteresowani. Place zabaw potrzebują dużo miejsca nie tylko na sprzęt, ale także na udogodnienia, takie jak ławki. Upewnij się, że Twój projekt uwzględnia odpowiednią odległość wokół stref użytkowania urządzeń zabawowych. Jest to przestrzeń wokół urządzeń zabawowych, która zgodnie z prawem musi pozostać otwarta. Oto kilka innych elementów, które należy wziąć pod uwagę wybierając miejsce do zabawy. Znajdź teren, który jest stosunkowo płaski i ma odpowiedni drenaż. Zidentyfikuj i oznacz istniejące media, aby pomóc w dalszym planowaniu i przygotowaniu miejsca. I upewnij się, że pojazdy ratunkowe i konserwacyjne mają dostęp do ogólnego obszaru. Pozostaw wystarczającą ilość miejsca na parking, a ścieżki muszą łączyć parking z placem zabaw Czy Twój park będzie otwarty po zmroku? Jeśli tak, będziesz potrzebował oświetlenie, aby zapewnić bezpieczne miejsce do zabawy. Ogrodzenie jest dobrym pomysłem w przypadku budowy na obszarze o umiarkowanym lub dużym natężeniu ruchu, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom Profesjonalne zasoby są łatwo dostępne. Konsultantów ds. placów zabaw można znaleźć na całym świecie. Konsultanci ci często są związani z producentami wyposażenia placów zabaw, co oznacza, że posiadają wiedzę o dostępnych produktach, są zaznajomieni z wytycznymi i posiadają doświadczenie w zakresie placów zabaw.

Plac zabaw bezpiecznym miejscem

Place zabaw pomagają dzieciom rozwijać się i uczyć. Specjaliści ds. rozwoju mówią, że place zabaw powinny zawierać sprzęty, które stanowią bezpieczne wyzwanie dla dzieci i zachęcają do rozwijania szerokiego zakresu umiejętności, w tym ruchowych, socjalizacji i wyobraźni. Rozważ różne rodzaje aktywności, które można włączyć na swoim placu zabaw. Na przykład, drabinki napowietrzne stymulują rozwój fizyczny i koordynację, podczas gdy panele do zabawy mogą stymulować zdolności poznawcze, drobne umiejętności motoryczne, interakcje społeczne, a nawet percepcję dźwiękową. Planowanie budżetu jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej przytłaczających kroków w planowaniu placu zabaw. Istnieje kilka dodatkowych kosztów, które wykraczają poza koszt sprzętu (tj. koszty wysyłki, instalacji, przygotowania miejsca, przygotowanie terenu, nawierzchnia, itp.) Podczas tworzenia budżetu może się okazać, że kwota jest nieosiągalna. Istnieje kilka dostępnych opcji aby obniżyć koszty. Plan konserwacji jest kluczową cechą bezpiecznego placu zabaw. Sprawdzanie stanu wszystkich urządzeń jest zdecydowanie zalecane. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Producenci tworzą te zalecenia, aby zagwarantować, że ich produkty zapewnią bezpieczną przestrzeń dla dzieci do zabawy. Dokumentuj swój plan konserwacji i prowadź dziennik inspekcji i napraw sprzętu. Pomoże to nie tylko w utrzymaniu konserwacji na bieżąco i w sposób zorganizowany, ale również może okazać się przydatne w oczekiwaniu na problemów związanych z gwarancją lub wypadkami. Wszystkie wypadki powinny być nie tylko być udokumentowane, ale także dokładnie zbadane. Może to pomóc w zidentyfikowaniu obszary wysokiego ryzyka na Twoim placu zabaw, w których można wprowadzić zmiany i może pomóc w zapobieganiu dodatkowym wypadkom z tego samego źródła. Ustal kluczowy kontakt w sprawach dotyczących placu zabaw. Można również zamieścić informacje o osobie kontaktowej na na placu zabaw, tak aby w przypadku pojawienia się problemu lub sugestii, dana osoba szybko otrzymała niezbędne informacje.