Montaż pomp ciepła w Rzeszowie

Montaż pomp ciepła w Rzeszowie

Montaż pomp ciepła w Rzeszowie – planując ogrzewanie domu lub firmy, trzeba pomyśleć o energooszczędnym i ekologicznym sposobie. Możliwości oszczędności jest wiele, ale jedną z najpopularniejszych jest instalacja pompy ciepła. Ekonomiczna pompa ciepła z Rzeszowa będzie w stanie ogrzać bardzo duże pomieszczenia przy minimalnym zużyciu energii.

Skontaktuj się z nami, a zatrudnieni przez naszą firmę eksperci z przyjemnością wyjaśnią wszelkie zawiłości i odpowiedzą na pytania dotyczące naszych produktów. Pamiętaj, dzięki naszej firmie nie musisz już podłączać się do sieci gazowej ani instalować kotła opalanego drewnem. Wystarczy, że zamówisz u nas pompę ciepła, która ogrzeje Twój dom nie zużywając więcej energii niż czajnik elektryczny.

Co to jest pompa ciepła?

Jest to urządzenie, które przekierowuje ciepło ze źródła energii o niskim potencjale na nośnik ciepła o podwyższonej temperaturze. Korzystanie z alternatywnych, przyjaznych dla środowiska źródeł energii może zapobiec kryzysowi energetycznemu. Wraz z poszukiwaniem i rozwojem tradycyjnych źródeł energii (gaz, ropa) obiecującym kierunkiem jest wykorzystanie energii zmagazynowanej w zbiornikach, glebach, źródłach geotermalnych, emisji technicznych (powietrze, woda, ścieki itp.).

Montaż pomp ciepła w Rzeszowie
Montaż pomp ciepła w Rzeszowie

Jednak temperatura tych źródeł jest bardzo niska (0-25°C) i aby efektywnie je wykorzystać, konieczne jest przeniesienie tej energii na wyższe poziomy temperatur (50-100°C). Przemianę tę dokonują sprzedawane przez Rzeszów pompy ciepła, które w rzeczywistości są lodówkami sprężającymi parę. Do wyboru jest kilka rodzajów pomp: pompy powietrzne, pompy wodne oraz pompy powierzchniowe. Dopasujemy najlepsze rozwiązanie do potrzeb Twojego domu.

Zaletą oferowanej przez nas pompy ciepła w Rzeszowie jest to, że latem włączamy system w przeciwnym kierunku i mamy klimatyzację. Oznacza to, że ciepło będzie pochłaniane przez kontury wnętrza budynku i odprowadzane do gruntu, wody lub powietrza. Pompy ciepła posiadają element przekazujący ciepło zwany parownikiem. Zawarta w nim energia cieplna jest przekazywana z solanki do czynnika chłodniczego (podczas parowania substancja pochłania ciepło).

Gdzie działa pompa ciepła w Rzeszowie?

Obecnie systemy ogrzewania pompami ciepła są wykorzystywane do modernizacji systemów grzewczych starszych budynków, domów niskoenergetycznych oraz budynków z energooszczędnymi technologiami budowlanymi. Wiele osób uważa, że ​​pompy ciepła nadają się do małych pomieszczeń o niskim zużyciu ciepła, ale tak nie jest.

Różne przykłady zastosowań wysokosprawnej pompy ciepła Rzeszów:

 • Szkoła.
 • Budynek mieszkalny.
 • Hotel.
 • Budynki komunalne.
 • Przed szkołą.
 • Ośrodek wczasowy.
 • Sklep.
 • Fabryka przemysłowa.

Przykład instalacji pompy ciepła Rzeszów

Przeanalizujemy dwa główne przypadki instalacji powietrznych pomp ciepła w Rzeszowie:

 1. Powietrzne pompy ciepła w budowanych domach
  Na przykładzie nowo wybudowanego domu w projekcie należy rozbudować cały system grzewczy pompy ciepła, a klimatyzator może być używany również latem dla pełnego komfortu. Należy również zastanowić się, ile ciepłej wody trzeba zużyć, na przykład, gdy kilku członków rodziny lub gości chce wziąć prysznic lub kąpać się w wielu łazienkach. Wszystkie te obciążenia są uwzględniane w obliczeniach cieplnych podczas projektowania systemu. Dlatego określa moc systemu i jego koszt.
 2. Modernizacja zainstalowanych instalacji z powietrznymi pompami ciepła. W tym przypadku instalacja grzewcza jest już zainstalowana, a zwykle już zainstalowany kocioł pełni rolę dodatkowego urządzenia grzewczego, które włącza się przy szczytowym obciążeniu instalacji grzewczej. Pompy ciepła w Rzeszowie zazwyczaj mają wbudowaną dodatkową grzałkę elektryczną i mogą pracować całkowicie autonomicznie, dostarczając ciepło do domu.

Najlepsza oferta na pompy ciepła w Rzeszowie

Pompy ciepła, które oferujemy w Rzeszowie znane są z jakości, niezawodności i wysokiej sprawności. Prawie wszystkie modele nadają się do ogrzewania i klimatyzacji, a jednocześnie mogą podgrzewać wodę w Twoim domu. Pompa ciepła to kompletne rozwiązanie, które pozwala oszczędzać nawet przy temperaturze zewnętrznej -25°C bez szkody dla środowiska. Ponadto nowa gama urządzeń charakteryzuje się pięknym designem, kompaktowymi wymiarami oraz bardzo łatwą konserwacją.

Co weryfikuje legalność instalacji pompy ciepła?

Oferowana przez nas pompa ciepła w Rzeszowie to nie tylko urządzenie efektywnie wykorzystujące darmową energię odnawialną w środowisku, posiada trzy funkcje (ogrzewanie, klimatyzacja, ciepła woda) w jednym urządzeniu. Oczywiście pompa ciepła jest nieco droższa w porównaniu z kotłem, ale i tak bardzo opłaca się ją montować. Konieczne jest pełne oszacowanie kosztów: koszt sprzętu plus koszt operacyjny. Całkowity koszt zakupu i eksploatacji systemu grzewczego przez co najmniej 5 lat w porównaniu z innymi rodzajami urządzeń grzewczych staje się bardzo zauważalny.
Biorąc pod uwagę najniższe koszty eksploatacji w porównaniu z innymi systemami grzewczymi, takie inwestycje zwracają się w ciągu 2-5 lat ze względu na oszczędności. A krótki okres zwrotu kosztów instalacji pompy ciepła świadczy o opłacalności inwestycji w sprzęt. Dodatkowo działa niezawodnie i wydajnie przez dziesięciolecia, znacznie dłużej niż jakikolwiek kocioł.