Otwieramy studio tatuażu

Otwieramy studio tatuażu

Otwieramy studio tatuażu – tatuaże to trwałe zdobienia ciała, które od kilku lat nie były zbyt aktywnie kojarzone. Obecnie cieszą się one ogromną popularnością i przeżywają swój prawdziwy renesans. Wielu uważa je niemal za elementy współczesnej sztuki popkultury. Co roku w wielu miastach w Polsce organizowane są kongresy, festiwale i kongresy poświęcone tematyce tatuażu.

W internecie cały czas powstają nowe blogi, strony i fanpage’e o tematyce związanej z Twoim ciałem. Można powiedzieć, że tatuaże są naprawdę szalone. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu widok w telewizji kogoś z tatuażem, nawet małym, wydawał się niemożliwy, dziś tatuaże ma wiele gwiazd telewizyjnych, sportowców, a nawet polityków czy księży. Dla uzdolnionych artystycznie jest to świetna okazja do zarobienia dużych pieniędzy. W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego otwarcie studia tatuażu to dobry pomysł.

Kto może zostać tatuażystą?

Polskie prawo nie reguluje ustawowego charakteru tej kwestii. Nie istnieją żadne formalne ograniczenia prawne dotyczące rozpoczynania kariery tatuażysty. Nie oznacza to jednak, że każdy może realizować ten zawód, aby móc realizować ten zawód, trzeba posiadać określone umiejętności i talenty artystyczne. Nie ulega wątpliwości, że oprócz wrodzonej wrażliwości i chęci uczenia się, trzeba mieć również pewien kunszt plastyczny. Powinieneś być niezwykle pracowity, dokładny i cierpliwy, ponieważ wiele projektów może wymagać dziesiątek godzin precyzyjnej pracy. Brak wymaganych uprawnień formalnych nie zwalnia tatuatora z obowiązku nauki sztuki tatuowania.

Na rynku są kursy tatuażu, a wiele salonów tatuażu zaprosi początkujących na praktyki. Ile kosztuje ten kurs? Ceny są bardzo zróżnicowane, głównie w zależności od liczby kursów. Na przykład w Warszawie za 80-godzinny kurs zapłacimy 4000 zł. Cena może wydawać się wysoka, ale godny tatuażysta jest w stanie zarobić taką kwotę w 3 dni. Innym sposobem na otwarcie własnego studia tatuażu https://www.dedykowany.com.pl/co-powinno-miec-kazde-studio-tatuazu/ jest zatrudnienie wykwalifikowanego i doświadczonego tatuatora, ale zawsze wiąże się to z wyższymi kosztami biznesowymi.

Analiza konkurencji

Rosnąca popularność tatuaży sprawiła, że ​​rynek salonów tatuażu stał się coraz bardziej konkurencyjny. Jak każda inna firma, planując inwestycję we własny salon tatuażu, należy również przeanalizować konkurencję na rynku. Warto sprawdzić, ile salonów znajduje się w danym mieście, jak działają i czy ich usługi cieszą się popularnością. Ze względu na dużą konkurencję w małych miastach możemy mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniej liczby klientów. Warto też sprawdzić, jakie ceny oferują konkurenci i co się o nich mówi. Analiza konkurencji to świetny sposób na opracowanie biznesplanu dla Twojej firmy, na podstawie którego z łatwością ocenisz, czy taka inwestycja będzie ostatecznie opłacalna dla młodego przedsiębiorcy.

Miejsce i wyposażenie

Otwieramy studio tatuażu
Otwieramy studio tatuażu

Studio tatuażu https://www.luckyseven.pl/ może znajdować się właściwie w dowolnym miejscu. Warto jednak wybierać te zlokalizowane w atrakcyjnych centrach, najlepiej z miejscami parkingowymi, na wypadek gdyby klienci chcieli do nas przyjechać samochodem. Dopiero rozpoczynając działalność nie warto inwestować w drogi lokal, gdyż możemy wejść w życie przedsiębiorcy z ogromnymi długami. Ważniejsze od samego miejsca jest jego wnętrze. Warto pamiętać, że osoby korzystające z usług tatuażysty to zazwyczaj konkretne osoby, nie mówiąc już o jednostkach. Uwielbiają różne i oryginalne style, a właśnie tak powinno wyglądać Twoje studio tatuażu.

W samych lokalach muszą znajdować się miejsca na recepcję i poczekalnie, gabinety tatuażu, a także zaplecze sanitarne oraz miejsca do przechowywania i dezynfekcji sprzętu. Wynika to z wymagań higienicznych, które Ministerstwo Zdrowia wydało w rozporządzeniu z dnia 17 lutego 2004 r. określającym szczegółowe wymagania higieniczne, jakie muszą spełniać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej. Sam sprzęt dla tatuażysty kosztuje około 2000. zł. Do tego trzeba kupić komplet igieł, zasilacz, wysokiej jakości farbę, środek dezynfekujący itp. i jeszcze 1000 zł. Jeśli chcesz kupić sprzęt wyższej jakości, możesz nawet rozważyć wydanie kilku tysięcy złotych.

Ile pieniędzy możesz zarobić?

Ceny różnią się znacznie w poszczególnych studiach tatuażu. Wynikają one najczęściej z umiejętności i reputacji danego tatuażysty oraz potrzeb konkretnego miasta. Najprostsze małe projekty tatuaży można wykonać już za 100 zł, natomiast bardziej rozbudowane i złożone projekty mogą kosztować tysiące złotych. Studia tatuażu zazwyczaj pobierają opłatę za całodniową sesję, podczas której zajmuje się tylko jednym klientem. Ile można zarobić w studiu tatuażu? Zakładając, że przeciętny koszt tatuażu to ok. 300 zł, przy wykonywaniu 5 tatuaży dziennie i 100 tatuaży miesięcznie, przychód salonu to ok. 30 000 zł. To bardzo dobry wynik finansowy i uzasadnia inwestycję w Twój sprzęt edukacyjny i zawodowy.