Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?

Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?

Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu? Tatuaże cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego, w każdym większym mieście istnieje wiele studiów tatuażu, a ich liczba stale rośnie. Tatuaż pozostaje z jego właścicielem na całe życie, przez co warto dokładnie przeanalizować oferty studiów tatuażu i ich specjalistów, zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Jak więc wybrać odpowiednie studio tatuażu, które spełni nasze oczekiwania i jakimi kryteriami się kierować?

Najważniejsze aspekty, czyli jakość i higiena

Jednym z najważniejszych wyznaczników dobrego studia tatuażu jest wykonywanie zabiegów w sterylnych warunkach. Powinno się zwracać uwagę na czystość w studiu tatuażu. Warto również zapytać o sposób wykonywania pracy. Używanie jednorazowych igieł, rękawiczek, folii zabezpieczającej oraz dezynfekcja maszynek do tatuażu to podstawa bezpieczeństwa. Równie ważna jest jakość świadczonych usług, którą można często rozpoznać po terminach zabiegów. Odległe terminy paradoksalnie powinny zachęcać do wyboru danego tatuatora, ponieważ oznacza to, że jest bardzo dobrym specjalistą. Na wizytę u najlepszych artystów czeka się czasem nawet kilka miesięcy. Cena tatuażu jest równie istotnym wskaźnikiem jakości co higiena salonu. Profesjonalne studia rzadko wprowadzają promocyjne oferty. Na tatuażach nie warto oszczędzać. Minimalne kwoty za dobry projekt, wahają się od 800 do nawet 1500 złotych. Jeśli studio tatuażu proponuje dużo mniejszą kwotę, należy być czujnym przy podejmowaniu decyzji i sprawdzić dokładnie pozostałe aspekty.

Opinie na temat studia tatuażu

Warto zrobić wstępny przegląd salonów tatuażu za pośrednictwem portali społecznościowych. Na tego typu stronach profesjonalne studia tatuażu mają własne profile, na których można znaleźć portfolio artystów, którzy tam pracują oraz najważniejsze informacje i opinie. Ludzie na portalach społecznościowych wymieniają się doświadczeniami, najważniejszymi informacjami na temat artystów i salonów tatuażu. Oczywiście im więcej pozytywnych opinii tym lepiej. Warto też zwrócić uwagę na datę powstania studia, ponieważ im dłużej funkcjonuje na rynku, tym bardziej doświadczeni artyści. Jeśli posiadamy swoim gronie znajomych osoby, które wykonywały tatuaże w danym studiu, warto również zapytać o opinię.

Spersonalizowane projekty

Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?
Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?

Pod koniec ubiegłego wieku, wzory tatuaży wybierało się zazwyczaj z katalogów dostępnych w studiu tatuażu. Projekty cieszące się największą popularnością były już nawet narysowane na kalce i gotowe do przeniesienia na skórę. W dzisiejszych czasach dalej studia posiadają katalogi, które mogą zainspirować klienta, jednak zdecydowana większość osób przychodzi z własnym pomysłem. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego artysty. W środowisku fanów tatuażu panuje opinia, że studio jest ważne, ale najważniejszy jest tatuator. Wielu najlepszych artystów podróżuje po świecie i w niektórych studiach są tylko gościnnie. Dlatego, gdy już zdecydujemy się na konkretne studio tatuażu, sprawdźmy oferty pracujących w nim artystów. Każdy z nich zazwyczaj charakteryzuje się odmiennym stylem. Dobry tatuator nie boi się podejmowania różnorodnych projektów, jednak warto, aby klient i artysta nadawali na tych samych falach i mieli podobny gust. Dzięki temu można uniknąć zbędnych nieporozumień. Każda sesja powinna być poprzedzona konsultacją, która pozwala na ustalenie szczegółów, aby poznać wymagania i oczekiwania klienta odnośnie do projektu.

Obsługa i atmosfera studia

Dokonując wyboru tatuatora, który wykona projekt, warto najpierw z nim porozmawiać. Profesjonaliści sami zazwyczaj wychodzą z inicjatywą rozmowy, aby poznać lepiej oczekiwania klienta. Warto również zadawać różnorodne pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Artyści wiedzą, że ludzie mają wiele pytań i obaw, szczególnie przed wykonaniem pierwszego tatuażu. Podczas zabiegu, niektóre osoby chcą, aby ich najbliżsi mogli być obecni podczas wykonywania tatuażu. Nie powinno to stanowić problemu z profesjonalnym studiu tatuażu, ponieważ znajdują się w nich poczekalnie z widokiem na salon. Atmosfera w studiu tatuażu powinna być luźna i przyjazna. Obsługa zazwyczaj nie mówi do klientów na per Pan czy Pani, natomiast dba o ich komfort, aby czuli się w salonie jak najlepiej. 

Czy tatuaże są dla każdego?

Istnieje wiele przeciwwskazań do wykonywania tatuażu, o których ludzie sami mogą nie wiedzieć. Profesjonalista na pewno o nich wspomni klientowi i zada kilka pytań podczas rozmowy. Osoby chore na cukrzycę, choroby tarczycy, cierpiące na łuszczycę czy hemofilię powinny poinformować o tym wcześniej tatuatora. Alergie również mogą być przeciwwskazaniem, o których informuje artysta. Dotyczą one szczególnie czerwonego tuszu i jego pochodnych kolorów. Jeśli w projekcie występuje czerwony kolor, klient zawsze powinien zostać powiadomiony, że tatuaż może dłużej się goić i uczulać. Dla osób z obniżonym progiem odporności na ból, dedykowane są preparaty z nieczujące, które zawsze znajdują się w ofercie profesjonalnego studia tatuażu.

Wybierając odpowiednie studio tatuażu, należy zrobić dokładny przegląd prac i opinii wybranego studia i tatuatora. Ważna jest również obsługa i komunikacja. Warto również brać pod uwagę opinie tatuatora co do projektu lub wykonania tatuażu, ale trzeba pamiętać o tym, że to klient ma ostateczne zdanie. W końcu to z nim tatuaż zostaje na całe życie.