Recenzja kuchenki Samsung NQ50K5130BS/EO - jeśli mikrofalówka, to tylko ta!

Recenzja kuchenki Samsung NQ50K5130BS/EO – jeśli mikrofalówka, to tylko ta!

Recenzja kuchenki Samsung NQ50K5130BS/EO – jeśli mikrofalówka, to tylko ta! W moim domu nie mogłoby się obyć bez mikrofalówki. Problem pojawił się w momencie, kiedy przearanżowałem kuchnię i żaden z modeli stacjonarnych nie miał w niej sensu. Nie było na niego miejsca na blacie ani w żadnym innym wygodnym miejscu. Prawie żadnym. Postanowiłem bowiem wpuścić ten sprzęt do zabudowy i postawić przy tym na kuchenkę mikrofalową Samsung NQ50K5130BS/EO.

Czy był to dobry wybór? Czy kuchenka ta, która zdecydowanie nie jest produktem z najniższej półki cenowej, jest w stanie sprawdzić się w akcji? O tym przeczytać można w mojej recenzji – poniżej.

Kuchenka mikrofalowa Samsung NQ50K5130BS/EO – pierwsze wrażenia

Recenzja kuchenki Samsung NQ50K5130BS/EO - jeśli mikrofalówka, to tylko ta!
Recenzja kuchenki Samsung NQ50K5130BS/EO – jeśli mikrofalówka, to tylko ta!

Kuchenka mikrofalowa Samsung NQ50K5130BS/EO nie jest sprzętem tanim – to rzecz, o której trzeba od razu wiedzieć. Wynika to jednak z faktu, że urządzenia tego typu nie występują często w zabudowie, a z uwagi na charakter czegoś takiego, konieczne jest dbanie o najwyższą ich jakość. Takiej też spodziewałem się już przy jej zamawianiu.

Tuż po rozpakowaniu mojego nowego modelu poczułem pewną satysfakcję. Satysfakcję z wyboru, którego dokonałem. Produkt okazał się świetny pod względem designu – elegancki, nowoczesny. Doskonale wkomponował się w moją kuchnię (która, nota bene, powstała na bazie ciemniejszych barw). Sytuacja w moim przypadku była tym lepsza, że mój piekarnik również wyprodukował Samsung. Sprawiło to, że oba te urządzenia bardzo dobrze się ze sobą zgrały.

Poza poczuciem nowoczesności i tego, że kuchenka ta jest po prostu elegancka, moją uwagę przykuło również położenie w niej przycisków. Wiedziałem, czego się spodziewać – mnóstwa funkcjonalności, jakich w tego typu sprzęcie jeszcze nie widziałem. Zwłaszcza, że kuchenka mikrofalowa Samsung NQ50K5130BS/EO jest pierwszą tego typu, na jaką się zdecydowałem. Wcześniej miałem ten sprzęt wyłącznie w formie wolnostojącej i tylko taki z niższej półki. Dlatego też tutaj spodziewałem się wielkiego skoku w poziomie.

To, co zwróciło moją uwagę już przy pierwszym spojrzeniu na kuchenkę to fakt, że bardzo szybko zbierała ona wszelkie odciski palców. Choć nie jestem pedantem, zwracam na to uwagę w swojej recenzji, bo wiem, że niektórzy bardzo dbają o czystość. Może się to dla nich okazać irytujące. Zwłaszcza, że akurat to pierwsze wrażenie utrzymało się i sprawdziło się przy dalszym użytkowaniu kuchenki.

Kuchenka mikrofalowa Samsung NQ50K5130BS/EO w użyciu – sprawdza się?

Po wielu miesiącach użytkowania kuchenki mikrofalowej Samsung NQ50K5130BS/EO jestem w stanie stwierdzić, że jest ona sprzętem porządnym. Takim, który został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, a zarazem takim, dzięki któremu można zrobić wszystko to, co chciałoby się zrobić za pomocą najbardziej zwyczajnej mikrofalówki.

Jeżeli więc chce się zakupić ten produkt, warto mieć na uwadze to, że:

  • jest on wyposażony w system Steam Clean – system ten można kojarzyć z piekarnikami firmy Samsung. Dzięki niemu kuchenka praktycznie czyści się sama – wystarczy wylać na jej dno wodę, a następnie wybrać odpowiedni program. Ta odpowiednio “zmiękczy” wszystkie pozostałości po gotowaniu, pozwalając nam na szybkie i bezproblemowe ich usunięcie zwykłą ściereczką;
  • posiada kilka gotowych programów – choć kuchenkę można ustawić wedle własnych preferencji oraz tego, co tak właściwie zamierza się przygotować, sześć gotowych i w pełni zautomatyzowanych programów gotowania jest godne uwagi – polecam sięgnąć po nie choć raz, by przekonać się o tym, że są bardzo dobrą opcją;
  • jest bardzo pojemny – aż 50 litrów pojemności to w przypadku mikrofali naprawdę bardzo dużo. Dzięki tak dużej pojemności można przygotowywać nie tylko szybkie posiłki dla samych siebie, ale i większe dania dla całej rodziny (przygotowywać lub po prostu je podgrzewać, zależnie od uznania);
  • posiada wbudowane przepisy Auto Cook – innowacyjna technologia pozwala tej kuchence wyświetlać przepisy kulinarne z bardzo bogatej bazy, pokazujące, jak przygotować wybrane danie krok po kroku, właśnie za pośrednictwem tej kuchenki. Pozwala to nawet najmniej wprawnym kucharzom nabyć doświadczenie w przygotowywaniu imponujących posiłków;
  • można zabezpieczyć go przed dziećmi – mimo, że mikrofalówkę w zdecydowanej większości przypadków instaluje się w miejscu niedostępnym dla dzieci (podobnie zresztą, jak piekarnik), lepiej dmuchać na zimne. Dosłownie. Za sprawą specjalnej blokady można uniemożliwić dzieciom włączenie kuchenki – przypadkowe czy celowe.

Podsumowanie

Kuchenka mikrofalowa Samsung NQ50K5130BS/EO to zdecydowana Ekstraklasa wśród kuchenek. Jest sprzętem niesamowicie uniwersalnym, a przy tym szalenie funkcjonalnym. Sprawdza się zarówno w przypadku bardzo prostych zadań (jak takich, które “zleca się” zwyczajnej mikrofalówce), jak i tych, których wcale by się nie spodziewało po sprzęcie tego typu. Poza tym wszystkim po prostu wygląda elegancko, nowocześnie, a wręcz designersko. Jeżeli więc wybiera się kuchenkę mikrofalową do zabudowy, moim zdaniem jest to opcja zdecydowanie najlepsza i najbezpieczniejsza. Opcja, z której po prostu jest się zadowolonym.