Sitodruk na ubraniach - charakterystyka i zastosowanie

Sitodruk na ubraniach – charakterystyka i zastosowanie

Sitodruk na ubraniach – charakterystyka i zastosowanie – ubrania z nadrukami to jeden z popularniejszych elementów garderoby. Wiele osób decyduje się na takie ubranie zaprojektowane samemu. Jednym z lepszych sposobów jest wykonanie sitodruku na ubraniach.

Co to jest sitodruk?

Sitodruk to bardzo trwała i jednocześnie tania metoda dekorowania tkanin. Przy pomocy sitodruku można efektownie wykonać odbitkę niemal każdego szablonu. Farba podczas druku jest wtłaczana w materiał co sprawia, że tworzy jednolitą całość z ubraniem. Pozwala to na uzyskanie nadruku charakteryzującej się wysoką odpornością na pranie oraz ścieranie. Decydując się na sitodruk na ubraniach masz pewność, że będzie on trwały przez długie lata.

Ogromną zaletą sitodruku jest możliwość druku w dowolnym kolorze. W związku z tym nadruk wykonany tą metodą będzie odpowiadał barwą twojego logo. Niezależnie czy są w zwykłym odcieniu, neonowym lub złotym. Na korzyść przemawia również fakt, że farba wykorzystywana do sitodruku jest kryjąca w związku z tym nadruk nie będzie wyblakły. Sitodruk na ubraniach może być zarówno jednokolorowy jak i posiadać przejścia tonalne. Dzięki czemu możesz na ubraniach nadrukować niemal wszystko.

Sitodruk na ubraniach – zastosowanie

Sitodruk na ubraniach - charakterystyka i zastosowanie
Sitodruk na ubraniach – charakterystyka i zastosowanie

Jeśli jesteś kreatywną osobą na pewno cenisz sobie oryginalne ubrania. Sitodruk to nie tylko sposób na udekorowanie t-shirtu, ale również jeansów czy butów. Może ciekawy napis na koszulce, który opisuje twój charakter albo modny kwiatowy wzór na tenisówkach? To tylko niektóre z przykładów sitodruku na ubraniach.

Sitodruk to również świetny sposób na umieszczenie logo na firmowych ubraniach. Prowadzisz restaurację? Zadbaj o uniform swoich pracowników. Przy pomocy sitodruku możesz nadrukować logo na koszulkach kelnerów czy bluzach kucharskich kucharzy. Sitodruk na ubraniach roboczych sprawdzi się w niemal każdej branży począwszy od firm budowlanych kończąc na służbie zdrowia. Jest to możliwe dzięki temu. że nadruk przy pomocy techniki sitodruku można wykonać na każdym rodzaju materiału.

Postaw na oryginalne gadżety firmowe

Jednym z działań marketingowych niemal każdej firmy jest stworzenie firmowych gadżetów. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu ubrań. Na gadżety firmowe świetnie sprawdzą się koszulki oraz czapki z daszkiem. Zadbaj więc aby nadrukowane na nich logo było wyraźne, a kolory odpowiadały idealnie barwą twojej firmy. Świetnie sprawdzi się tutaj sitodruk. Pozwoli to nadruk w wysokiej jakości. Dodatkowo sitodruk jest bardzo tani, a im więcej sztuk do nadrukowania tym koszty się proporcjonalnie zmniejszają. Sitodruk na ubraniach to świetny pomysł na dobrej jakości i ekonomiczne gadżety firmowe.

Sitodruk na ubraniach – dla szkół

Coraz popularniejsze wśród uczniów stają się gadżety związane ze szkołą lub uczelnią do których uczęszczają. Wykonanie sitodruku to świetny pomysł na oznaczeniem logo szkoły stroju na W-F. Sprawdzi się również do dekoracji bluzy, którą uczniowie na pewno docenią w chłodne i jesienne dni.

Koszulka lub czapka z nadrukiem to również świetny pomysł dla dzieci w przedszkolu i w młodszych klasach podstawówki. Dzięki temu, że logo przedszkola będzie nadrukowane na ubraniach to w razie zgubienia się odpowiednie służby będą wiedziały z kim skontaktować się.

Sitodruk na ubraniach – niech twoje wydarzenie zostanie zapamiętane

Każdy kto zajmuje się organizacją wydarzeń chciałby aby zostało ono zapamiętane na długo. Niezależnie czy będzie do wycieczka, pielgrzymka czy festyn lokalny dobrym pomysłem jest stworzenie gadżetów okolicznościowych. W tym celu najlepiej sprawdzają się koszulki. Sitodruk to świetny pomysł ponieważ przy nadruku w dużej ilości jest niezwykle ekonomiczny. Koszulka związana z wydarzeniem okolicznościowym może posiadać nadrukowane logo organizatora, datę jego odbycia się czy chwytliwe hasło.

Innymi pomysłami na okolicznościowe gadżety są modne bawełniane, ekologiczne torby z nadrukowanym logiem metodą sitodruku w które można zapakować inne upominki dla uczestników wydarzenia.

Sitodruk na ubraniach – pomysł na prezent

Najlepsze prezenty to te dedykowane indywidualnie dla danej osoby. Zamiast kupować w ramach podarunku dla solenizanta koszulki z zabawnym napisem, który niekoniecznie trafi w jego gust stwórz taką koszulkę samemu. Zastanów się co najbardziej charakteryzuje obdarowywaną osobę i przygotuj projekt. Taki prezent na pewno wyróżni się na tle urodzinowych koszulek z oklepanymi hasłami. Ubranie z nadrukiem w postaci sitodruku to również świetny pomysł na chrzest np. śpioszki z imieniem i nadrukiem daty narodzin dziecka. Sprawdzi się również jako sentymentalny prezent na ślub np. koszulka z nadrukiem obrączek, datą ślubu i imionami pary młodej.

Sitodruk na ubraniach to świetne rozwiązanie na trwały nadruk. Dlatego idealnie sprawdzi się jako sposób na znakowanie odzieży roboczej lub firmowych gadżetów. Im więcej ubrań do nadruku tym cena sitodruku jest mniejsza, ale istnieje również możliwość wykonania sitodruku na pojedynczych modelach co pozwoli na spersonalizowany prezent, który posłuży solenizantowi na długie lata.