Jak się ubrać na trampoliny, by trening był przyjemny i efektywny?

Jak się ubrać na trampoliny, by trening był przyjemny i efektywny?

Jak się ubrać na trampoliny, by trening był przyjemny i efektywny? Co jakiś czas każdy z nas poszukuje ciekawych pomysłów na aktywne spędzenie wolnego czasu. W ostatnich latach przybyło wiele atrakcji, które mogą stanowić alternatywę dla jazdy na rowerze, albo klasycznych ćwiczeń na siłowni. Ogromną popularnością zarówno wśród osób, które pragną w przyjemny sposób popracować nad swoją sylwetką, jak i wśród rodzin z dziećmi cieszą się w ostatnim czasie trampoliny. 

Przyjemność skakania

Skakanie to świetna zabawa! Wystarczy spojrzeć na 2-3 letnie dzieci, które potrafią całymi godzinami skakać gdzie tylko się da… Dorośli zwykle zapominają jak wiele radości może przynieść beztroska zabawa, w której skakanie odgrywa kluczową rolę. Warto przypomnieć sobie te miłe odczucia i skorzystać z oferty parku trampolin. W większych miastach powstało sporo miejsc, które specjalizują się w tej szalonej zabawie. 

Odskocz od codzienności…

Parki trampolin to doskonałe miejsce, aby dzieci mogły się wyszaleć. Coraz częściej pojawiają się tam nie tylko całe rodziny, ale np. grupa świętująca urodziny jednego z dzieci. To ciekawy pomysł, na którym często korzystają także rodzice. Widząc beztroską zabawę swoich pociech dają się namówić i sami korzystają z uroków trampoliny. Warto pamiętać, że każdy park może oferować odmienne atrakcje. Najbardziej standardowe jest oczywiście wyłożenie ogromnej przestrzeni (to zwykle tysiące metrów kwadratowych) trampolinami, jednak w niektórych punktach znajdziemy również baseny z gąbkami, do których możemy oddawać szalone skoki. Często w parku trampolin powstają również specjalnie zaprojektowane ścieżki akrobatyczne, których pokonanie daje ogromną satysfakcję!

Zobacz również:

Trening dla ciała i ducha

Trampoliny przynoszą nie tylko wyśmienitą zabawę. Systematyczne treningi to wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i kształtowania pięknej sylwetki. To jedna z tych aktywności fizycznych, dzięki którym angażujemy całe ciało. Pracujemy nad różnymi partiami mięśni (również głębokich), poprawiamy koordynację ruchową i trenujemy równowagę. Trampoliny to też doskonałe miejsce do poprawy poziomu metabolizmu, co więcej podczas zaledwie 1 godziny intensywnego skakania można spalić nawet 1000 kalorii! Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o nienaganną (a przy tym pięknie wyrzeźbioną) sylwetkę, systematyczne treningi na trampolinach z pewnością nam to zapewnią. Dodatkowo wpływają dobrze na poziom cholesterolu, dotleniają cały organizm i zwiększają jego wydolność. 

Jak się ubrać na trampoliny – wskazówki dla początkujących

Jeżeli do tej pory nie mieliśmy okazji wybrać się na trampoliny możemy nie wiedzieć jak należy się na taki wypad ubrać. Jest kilka zasad, które warto wziąć sobie do serca, aby trening czy szaleństwo w parku trampolin okazały się efektywne i komfortowe. Strój do ćwiczeń musi być przede wszystkim bezpieczny. Należy unikać wszelkich sznurków, łańcuszków i klamerek, które często stanowią elementy ozdoby szczególnie kobiecych strojów. Podczas skoków na trampolinie takie dodatki mogą nie tylko wpływać negatywnie na komfort (np. uderzająca o ciało klamra), ale i stanowić pewne zagrożenie. Dodatkowo warto unikać ćwieków, nap i innych zdobiących elementów, które mogą skaleczyć nie tylko nas samych, ale i innych uczestników zabawy lub treningu. Idealny strój na trampoliny powinien zapewniać maksymalną wygodę. Zwróćmy uwagę, czy nie ogranicza w żaden sposób naszych ruchów, nie ciągnie lub nie zsuwa się podczas skoków. Bardzo ważny jest również materiał, z jakiego wykonana jest garderoba, w której planujemy trenować. Najlepiej sprawdzają się materiały zapewniające ciału dopływ powietrza, czyli tzw. oddychające. 

Jak się ubrać na trampoliny – sprawdzone zestawy

Najczęściej wybierane na trening lub zabawę na trampolinach są zestawy sportowe. Kobiety doskonale czują się w legginsach, warto jednak pamiętać aby postawić na modele nieprześwitujące, z normalnym lub podwyższonym stanem. Dzięki temu mogą czuć się swobodnie wykonując najrozmaitsze akrobacje. Do legginsów zwykle dobierają T-shirt, który nie krępuje ich ruchów. Świetnie sprawdzają się również przylegające do ciała koszulki sportowe lub topy. Mężczyźni na trampoliny zwykle ubierają klasyczny sportowy strój, czyli spodnie dresowe i luźny T-shirt.
A co z butami? Nie każdy zdaje sobie sprawę, że do ćwiczeń na trampolinach najlepiej sprawdzają się skarpetki z tzw. antypoślizgową powierzchnią. Dzięki takim skarpetkom zapewnimy sobie bezpieczeństwo i komfort. 

Jak się ubrać na trampoliny – czego unikać?

Jak się ubrać na trampoliny, by trening był przyjemny i efektywny?
Jak się ubrać na trampoliny, by trening był przyjemny i efektywny?

Z pewnością dla doskonałej zabawy lub udanego treningu powinniśmy unikać wybierania na trampoliny zbyt obcisłych strojów. Warto zwracać uwagę na materiał, ponieważ po godzinie skakania zwykle jest się kompletnie przepoconym. Jeżeli zdecydujemy się na systematyczne treningi dobrym pomysłem będzie zakup kilku zestawów, które będziemy nosić na zmianę. Co istotne – zwykle strój do treningu przynosimy ze sobą i przebieramy się na miejscu.
Czego jeszcze warto unikać? Osoby, które mają długie włosy powinny na trampolinach wiązać je jak najściślej. Najlepiej sprawdza się mocno związany kok. Skacząc na trampolinach należy unikać niepotrzebnego ryzyka, dlatego zegarki, pierścionki, łańcuszki, bransoletki i kolczyki powinniśmy zostawić w domu lub w szatni. Należy też pamiętać o opróżnieniu kieszeni. Nie ma mowy o komfortowym skakaniu, gdy mamy przy sobie telefon, zapalniczkę, klucze…
Trampoliny to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu. Niezależnie od pogody możemy wyszaleć się na tysiącach metrów kwadratowych wyłożonych powierzchnią, która pozwala na uderzenie endorfin i poprawę nastroju nie tylko w trakcie, ale i przez dłuższy czas po skończonym treningu. To jeden z powodów, dla których tak często wracamy do ulubionego parku trampolin!